Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
20. novembris, 2015
Drukāt

Ķuzis: Latvijas policija neplāno izmantot automātiskos ieročus ikdienas dežūrās (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Līdzīgi kā Lietuvā, arī Latvijas policijas rīcībā ir automātiskie ieroči, taču ikdienas dežūrās tos nav plānots izmantot, tā piektdien vakarā telefonintervijā raidījumam “LNT Ziņas” atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš teica, ka patlaban policija automātiskos ieročus izmanto tikai speciālās operācijās, nevis ikdienas dežūrās. Tiek veiktas dažādas mācības, un policija ir gatava šos ieročus pielietot, piebilda Ķuzis. Tomēr ikdienas patruļās tos nav plānots izmantot.

Viņš arī piebilda, ka nākamā gada budžetā ir ieplānoti līdzekļi policijas bruņojuma papildināšanai.

Lietuvas policistiem automātiskie ieroči tika izdalīti pēc traģiskajiem teroraktiem Parīzē. Taču nepilnas nedēļas laikā tie iesaistīti jau divos incidentos. Pēdējais gadījums bija, kad kāds rokudzelžos saslēgts jaunietis bija izbēdzis no policijas iecirkņa ar likumsargiem atņemtu Kalašņikova automātu. Īstenojot plašu operāciju, jaunieti izdevās notvert.

Lietuvas iekšlietu ministrs Sauļus Skvernalis to atzinis par apkaunojumu un piektdien vakar’ atkāpies no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. .. Kā redzam robežsargi nespēj robežas nosargāt un mucinieki pildās ar nelegālajiem migrantiem, bet armija tik spēlē spēlītes Ādažu rotaļļaukumā un pat netaisās robežas apsargāt.

 2. vienīgais risinājums Atbildēt

  Katram pilsonim izsniegt automātu pašaizsardzībai !!
  Esam pārāk dziļi iebriduši ūdos !

 3. Katram pilsonim – atombumbu rokudzelzos!

 4. †eroris†i gan plāno un arī izmantos!

 5. L.A., nerakstiet muļķības! Lietuvas ministrs atkāpās nevis dēļ apkaunojuma, bet tāpēc, ka sastrīdējās ar seima spīkeri.

 6. Ķuzi, vai tagad piespradzejies braucot ar mašīnu????

 7. Amsterdamā policisti, pa pāriem, braukā pa publiskām vietām ar velosipēdiem. Viņi nekad nav tālu, kad ir vajadzība. Latvijā viņus reti mana.

 8. gan nejūtos droša Latvijā.Uz ielām neviena policista mikrorajonos.Neviens mūs neaizsargās!

  • Sistemas vispar vajag automatizet, ipasi jau policija. Nospiedi trigeri – un visi pertiki uz Ziemsvetkiem jau buros, var iet laimes liet vai kautvai atpusties pie datora.

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+