×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Ķuzis pieprasa paskaidrojumus par atteikumu ierosināt krimināllietu (9)

Valsts policijas fotoValsts policijas foto

Pēc tam, kad publiskajā vidē nonākušas ziņas par Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona Brasas iecirkņa darbinieku lēmumu atteikt uzsākt kriminālprocesu gadījumā, kurā acīmredzami ir noticis noziegums, VP priekšnieks lūdzis VP reģionu pārvalžu priekšniekus izvērtēt situāciju un mēneša laikā sniegt priekšlikumus, lai novērstu situācijas, kad policijā tiek pieņemti apšaubāmi lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, LA.lv pastāstīja VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Optikas firmas “Optic guru” līdzīpašnieks Mārtiņš Kossovičs 17. decembrī sociālajos tīklos dalījās sašutumā par to, ka VP Rīgas reģiona Brasas iecirkņa darbinieks atteicis uzsākt kriminālprocesu par apzagtu automašīnu.

“Izvērtējot šo informāciju, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šorīt uzdevis VP Reģionu pārvalžu priekšniekiem izvērtēt esošo situāciju saistībā ar šādiem lēmumiem, kā arī sniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem risinājumiem,” norāda Toms Sadovskis, kurš gan vakar vēl Kossovičam sociālajos tīklos skaidroja, ka kriminālprocesu atteikts ierosināt formālu iemeslu dēļ, jo “nav saņemts iesniegums no automašīnas īpašnieka – proti, automašīna pieder kādam uzņēmumam”.

Ķuzis reģionu pārvalžu priekšniekiem devis mēnesi laika apzināt, cik bieži tiek pieņemti apšaubāmi lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesus. Tāpat reģionālo pārvalžu priekšniekiem būs jāsniedz savi priekšlikumi par pasākumiem, kas veicami, lai novērstu apšaubāmu lēmumu pieņemšanu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesus.

Vienlaikus reģionālo pārvalžu vadībai būs jāiesniedz savs redzējums, kādus kontroles mehānismus iespējams īstenot, lai praksē šādas situācijas neatkārtotos. Tāds pats uzdevums dots arī Valsts policijas Iekšējās kontroles birojam (IKB).

“Ja acīmredzami ir noticis noziegums, kriminālprocess ir jāuzsāk obligāti. Tur nevar būt divu domu. Es neatbalstu un klaji nosodu atteikšanos uzsākt kriminālprocesu gadījumos, kad tas ir obligāts!”, šorīt telefonkonferencē reģionālo pārvalžu priekšniekiem paziņoja I.Ķuzis.

Patlaban arī uzsākta dienesta pārbaude par vakar publiskajā vidē apspriesto gadījumu, kad policijas pēc automašīnas lukturu zādzības un stikla izsišanas atteikusies uzsākt kriminālprocesu. Dienesta pārbaudē tiks vērtēta konkrēto policijas darbinieku rīcība, atsakot cietušajam lietas izmeklēšanu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot policijai par šādiem gadījumiem, sūtot informāciju uz e-pastu ikb@vp.gov.lv vai arī sūtot ziņojumus uz Valsts policijas oficiālajiem sociālo tīklu kontiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. ...................... Atbildēt

  prokurors teica, var zagt
  lielos zagļus sen netiesā, vienlīdzībai jābūt

 2. Kā uzdevumā tika slēgta policijas akadēmija? Tā bija tieša kaitniecība Latvijas drošībai. Tā cilvēku grupa ir noziegušies pret valsti un tautu. Sekas mēs redzam!

 3. Sīkumi vienmēr ir sākums kaut kam lielam. Un policija ir purvs.

 4. Man ir šādi 3 atteikumi par X5 spoguļu zādzību no zemgales priekšpilsetas poličiem 🙂

 5. Nu domāju ka ta ari ir beidzat traucēt par sikumiem ja latvijā visiem sīkumiem sāktu kriminal lietas un tiesatos tieslietu sistēmai bankrotētu

 6. man arī bija līdzīgs variants, ar rīgas zemgales rajona policiju, alises ielā, pirms dažiem gadiem. – nozaga automašīnai spoguļus un lietu neierosināja.
  manuprāt problēma tur ir, ka policisti pieņemot iesniegumu cietušajam neizskaidro viņa tiesības un viņa darbību sekas.
  tieši tas pats kā kossovičam – iesniegt iesniegumu, bet neuzstāt, ka jāierosina krimināllieta. (ar labticīgu domu – ja nu kungiem policistiem gadīsies noziedzniekus par citu noziegumu savākt, tad viņi pratīsies arī par šo gadījumu nopratināt – nu noveiksies.)

  iespējams, ķuža kantorim būtu jāizstrādā vadlīnijas cietušajiem un tās jāpublicē – kā rīkoties, lai savas tiesības aizstāvētu.

 7. Jelgava Silva Ozola praktizè ko lìdzìgu izbeigs dajebko katik sanjems …….

 8. Kalnmeijers tak pateica – beidziet traucēt policiju ar šitādiem sīkumiem, kas nav skaidrs galu galā?

Draugiem Facebook Twitter Google+