×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Ķuzis policijas 95.gadadienā sola traģēdijas lietu novest līdz taisnīgam noregulējumam (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis (centrā) piedalās Valsts policijas karoga iesvētīšanas ceremonijā Rīgas Doma baznīcā.

Valsts policija (VP) izdarīs visu, lai Zolitūdes traģēdijas krimināllietu kopā ar Ģenerālprokuratūru novestu līdz tiesiski taisnīgam noregulējumam un katra vainīgā persona saņemtu sodu atbilstoši likumam, šodien svinīgā sanāksmē par godu VP 95.gadadienai uzsvēra VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Savā uzrunā Ķuzis atgādināja, kā attīstījusies Valsts policija, kura šobrīd pārtapusi par mūsdienīgu profesionālu dienestu.

Sanāksmi apmeklēja arī demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V), kurš uzsvēra, ka pēc krīzes atalgojums policistiem ir pakāpeniski kāpināts un lielu lomu policijas attīstībā nākotnē spēlēs Valsts policijas attīstības koncepcijas ieviešana. Ne mazāk svarīgs būs 2016.gads, kad tiks ieviesta jaunā darba samaksas sistēma amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) savukārt atzina, ka drošība ir viena no cilvēka pamatvērtībām, taču ikdienā bieži tas tiekot aizmirsts un nenovērtēts.

“Diemžēl traģiskie notikumi Zolitūdē raisīja situāciju tādu, kad katrs Latvijas iedzīvotājs aizdomājās par to, kas ir šī pamatvērtība. Es uzskatu, ka šai pamatvērtībai ir jābūt mūsu valsts prioritāšu galvgalī. Diemžēl jāatzīst, ka Zolitūdes traģēdija vēlreiz apliecināja to, ka mēs bieži mācamies no sekām. Sabiedrība prasa rezultātu un sagaida kvalitatīvu izmeklēšanu un profesionālu rīcību. Risinājums šai situācijai jārod iekšlietu dienestiem, kura kapacitāte un nodrošinājums bieži ir uz kritiskās robežas. Es uzskatu, ka šobrīd ledus ir sakustējies ne tikai traģēdijas dēļ, bet kopumā ar soļiem kādus iepriekš spērusi valdība,” piebilda ministrs.

Arī ministrs uzsvēra Valsts policijas attīstības koncepcijas svarīgo lomu policijas labākai nākotnei.

Svinīgajā sanāksmē tika pasniegti arī apbalvojumi. Seši policisti saņēma personīgo šaujamieroci, 31 policistam piešķirta jauna dienesta pakāpe pirms termiņa. Goda zīmes saņēma bijušie policijas priekšnieki, iekšlietu ministri un citas amatpersonas.

Jau ziņots, ka Valsts policija šodien atzīmē savus profesionālos svētkus – 95.dibināšanas gadadienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Solīt jau var, bet… ka tik kaut kas neatgadās…

 2. Ķuzi, turam Jūs pie vārda!

 3. Atrast vainīgos un sodīt! Atbildēt

  Es nesaprotu, ko viņi tur taisās noregulēt, tauta grib, lai atrod īstos vainīgos (aptuveni jau ir zināmi) un attiecīgi piemēro sodu kas atbilstu masu slepkavībai.

  • Tāds bija arī mans jautājums? Noregulēt?!
   Ko izsaka vārds no – re – gulēt ! Ko izsaka vārds – gulēt? Nolikt plauktā; noslaucīt pagultē?
   Vajag atklāt patiesos vainīgos un piespriest sodu!
   Mani satrauca I.Ķuzes intervija LTV1 rīta raidījumā pirms pāris dienām. Varbūt būšot jāpiesaista ārvalstu eksperti… Krievijā esot bijis līdzīgs nelaimes gadījums!?!? I.Ķuzim paspruka Krievijas negadījuma pieminēšana, bet abi intervētāji tam, diemžēl, nepievērsa uzmanību un šī Krievijas varbūtējā piesaiste nav turpmāk bijusi pieminēta. Polijā bija līdzīgs nelaimes gadījums un Polija piesprieda cietumsodus atklātajiem vainīgajiem.
   Iepriekš, kādā intervijā iekšlietu ministrs par ārvalstu ekspertiem teica, ka tas maksāšot pārāk dārgi, jo visi dokumenti būtu jātulko!! Visi policijas “ģenerāļi” laikam māk krieviski…
   Depresīvi…

 4. Vai kāds nesolīja apēst cepuri, ja neatradīs Latenergo 3 miljonus? Miljonu laikam vel šodien nav sameklēti un arī cepure vesela… Ar to solīšanu un darīšanu…Apsveiktu rezutātu, ja tas nebūtu Fedja un Koļa ar aizmirstu darvas spainīti uz jumta!

 5. to vel redzēs ko Kuzis darīs. viņam pardaudz draugi buvniecības nozarē lai kaut ko jedzīgu izdarīt.
  tad jau redzēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+