×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Ķuzis: Reaģējam uz katru signālu par strīdīgi novietotiem fotoradariem

kuzis_ints3

Valsts policija reaģē uz katru signālu par strīdīgi novietotajiem fotoradariem un par nepieciešamajām izmaiņām informē pārvietojamo fotoradaru uzstādītājus uzņēmumu “Vitronic Baltica un partneri”, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Kā skaidroja Ķuzis, viedokļi par to, cik pareizi ir izvietoti fotoradari, atšķiras, taču policijas ekipāža apkopo informāciju un izvērtē šo ierīču atrašanās vietas.

Komisijas deputāti šodien vairākkārtīgi izteica neapmierinātību ar fotoradaru izvietošanas sistēmu. Uzņēmuma “Vitronic Baltica un partneri” valdes loceklis Sergejs Borisovs uz tautas priekšstāvju pārmetumiem atbildēja, sakot, ka uzņēmums uzklausa policijas norādījumus par fotoradaru pārvietošanu uz redzamākām vietām.

Tomēr galvenais princips ir likumu ievērošana, un cilvēkiem, kuri tos pilda, nevajadzētu rasties problēmām ar fotoradaru izvietojumu. Daļa no pārmetumiem esot vērtējami kā nepamatoti. Piemēram, izskan iebildes par to, ka fotoradaru krāsa ir līdzīga koku lapotnes krāsai, samazinot iespēju ieraudzīt fotoradarus. Uzņēmums neesot speciāli to izdomājis un tā ir sakritība, netieši norādīja Borisovs.

Savukārt deputāts Jānis Ādamsons (SC) pauda neizpratni, kāpēc “Vitronic Baltica un partneri” pārstāvis runā par likumu ievērošanu, ja uzņēmums nepilda noslēgtā līguma nosacījumus.

No 100 stacionārajiem fotoradariem, kuri bija jāuzstāda, “Vitronic Baltica un partneri” ir izvietojusi 23 radarus. Policija ir sākusi uzstādīto fotoradaru pieņemšanas-nodošanas procedūru, kas ilgs trīs dienas – līdz 23.maijam. Pēc tam tiks noslēgta abu pušu vienošanās par fotoradaru izmantošanu.

No 23 radariem pašlaik ir pārbaudīti četri. No tiem tikai viens ir atzīts par prasībām atbilstošu, šodien deputātiem sacīja VP priekšnieks.

Borisovs skaidroja, ka fotoradaru ieviešanu aizkavējis “Latvijas Krājbankas” krahs, un solīja, ka uzņēmums intensīvi strādāt pie līguma izpildes. Deputātus gan šie argumenti nepārliecināja – viņi akcentēja, ka pie fotoradaru izvietošanas vajadzēja ķerties jau laicīgāk, kā arī vērsa uzmanību uz iespēju iegūt finansējumu citā bankā.

LETA jau ziņoja, ka uzņēmums “Vitronic Baltica un partneri” vairākās vietās Rīgā sācis stacionāro fotoradaru uzstādīšanu. Pirms stacionārajām mērierīcēm tiks uzstādītas arī brīdinošas ceļa zīmes.

Saskaņā ar līgumu “Vitronic Baltica un partneriem” jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 – tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība. Plašāka informācija par radaru izvietošanas vietām ir pieejama VP mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+