×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Ķuzis: strādāt uz policiju parasti nāk tie, kuru atzīmes ir zem vidējā līmeņa (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis .

Salīdzinoši maz ir tādu jauniešu, kuri ar augstiem novērtējumiem mācībās izvēlas darbu policijā, parasti dienestu policijā izvēlas personas, kuru mācību rādītāji ir zem vidējā līmeņa, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” izteicās Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

“Aplūkojot jebkuru skolas klasi, redzam, kā tā sadalās – ir teicamnieki, ir vidēji, bet kārtīgi bērni un ir tie, kam ir grūtības ar uzvedību un mācībām. Jāatzīst, ka pie mums nāk jaunieši ne virs vidējā līmeņa. Domāju, ka cilvēku ir pietiekami, taču mūsu uzdevums ir izveidot sistēmu, kas attiecas kā uz materiāli tehnisko, tā uz materiālo stāvokli, lai pie mums nāktu vidējais un augšējais līmenis. Tas ir laika jautājums, tas nav atrisināms šodien,” klāstīja Ķuzis.

Runājot par jaunu policistu uzņemšanu, priekšnieks teica – no tiešo reģionu priekšniekiem, apakšvienību priekšniekiem, ceļu policijas priekšniekiem bieži vien tiekot saņemti jautājumi par to, vai esošos uzņemšanas kritērijus nevajadzētu mainīt.

“Loģiski, šajā ziņā neesam konkurenti Pašvaldības policijai, viņiem šajā ziņā veicas labāk, jo viņiem nav tādu kritēriju kā mums. Pār mums valda dienesta gaitas likums, kurā ir noteikts, kas var būt policists, kādai jābūt viņa izglītībai, veselības stāvoklim, fiziskajam stāvoklim, un pie tā mēs strikti pieturamies,” pauda Ķuzis.

Policija jaunos darbiniekus, ielas policistus uzņem divas reizes gadā – 1.septembrī un martā. Uz 1.septembri tiek likts lielāks akcents un tiek uzņemti aptuveni 100 jauni darbinieki, bet martā – ap 30.

Pārējie jaunie darbinieki, kuri tiek uzņemti, ir policisti ar augstāko izglītību, kurus apmāca un kuri kļūst par izmeklētājiem. “Saistībā ar šo ir interesants piemērs – bijām gatavi pieņemt 100 jaunus cilvēkus, koledžā izsludinājām konkursu un tam pieteicās 400 cilvēku. Ieraugot, šo skaitli, nopriecājos, taču realitātē knapi dabūjām to simtu,” teica Ķuzis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Neliels precizējums “iz iekšienes”: uz policiju gudri un spējīgi jaunieši dodas, lai, kalpojot savai valstij, veidotu veselīgu un drošu sabiedrību, kā arī kārtību savā pilsētā, valstī, taču šādus cilvēkus stagnējošā “kliķe” nemīl, jo nav gatavas pārmaiņām vai nepieļauj nekādu konkurenci. Policijas darbinieki nedrīkst strādāt par daudz, jo tad nepiešķiršot līdzekļus, līdz ar to apzināti tiek “bremzēts” darbs. Spējīgie un potenciālie tiek “izēsti” no kolektīva līdz persona maina darba vietu uz citu iecirkni vai pamet darbu policijā. Par ieteikumiem darba plānošanā “no augšas” nemaz nevar izklāstīt komentārā. Esmu strādājis policijā un zinu, kā tas kāršu namiņš ir uzcelts. Žurnālistiem ieteiktu veikt anonīmas intervijas ar policijas darbiniekiem, tad arī uzzināsiet, kas ir kas, lai gan jāsaka, ka daudzi baidās runāt, jo aizvien pastāv “iegāšanas” metode, proti, dienesta izmeklēšanas, atrastas vielas skapītī u.t.t. No sirds ceru, ka savā mūžā piedzīvošu to dienu, kad ar lepnumu varēšu raudzīties uz mūsu valsts struktūru veikumiem. Cieņā, Latvijas patriots, bijušais policijas darbinieks.

    • Anonīmās intervijās atklātos tādi gadījumi ka žurnālistam mati celtos stāvus un sabiedrība būtu šokā.Kliķe šokējošos faktus ,ja tādi parādītos nodēvētu par baumām,meliem vai viena tante teica…Anonīmas intervijas kliķe nepieļaus vai neņems vērā tāpēc ,ka tās ir anonīmas.

  2. Bezdarbam ir varens spēks…

  3. ja neviens viņus neņems, varbūt beigs skolās dirnēt narkotiku un siltu pusdienu dēļ un beigs seksoties un vairoties

    • Cilveeka veertiibu un piemeerotiibu kaadam amatam nenosaka vinja atziimes skolaa. Vislabaakais piemeers tam ir aarsti. Vislabaakie teicamnieki biezhi ir vismazaak piemeeroti aarsta arodam. Jo svariigaak ir, lai aarsts iedziljinaatos savaa pacientaa, veeleetos tam paliidzeet, lai aarstam buutu “intuiicija”, kuru ar skolas atziimeem nevar veerteet. Veel: cik atceros arii Einsteins nebija izcils skolnieks, bet prata saprast nesaprotamo un izvirziit konsekvences.

Draugiem Facebook Twitter Google+