×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Kuzminam augstvērtīgs rezultāts Vroclavā

Foto: LETAFoto: LETA

Gatavojoties karjerā devītajām olimpiskajām spēlēm, Latvijas šāvējs Afanasijs Kuzmins nedēļas nogalē Polijas čempionātā ar augstvērtīgu rezultātu kvalifikācijā iekļuva finālā, kur ierindojās 6.vietā.

Ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē Kuzmins priekšsacīkstēs Vroclavā bija labākais, sešu sēriju summā savācot 581 punktu (98–97–95–98–98–95), liecina rīkotāju informācija. Seši labākie iekļuva finālsacensībās, kur Kuzmins pirmais izstājās no cīņas par augstāku vietu, šaujot tikai četrās sērijās. Uzvarēja ukrainis Romans Bondaruks, otrais bija Polijas šāvējs Radoslavs Podgurskis, bet laureātu trijnieku noslēdza Vidžajs Kumars no Indijas.

Gatavošanos olimpiskajam startam Kuzmins turpinās divās sacensībās Vācijā. 65 gadu vecais Kuzmins Londonā varēs startēt pēc Starptautiskās Šaušanas federācijas (ISSF) īpaša ielūguma, piedaloties karjerā devītajās olimpiskajās spēlēs. Kuzmins par olimpisko čempionu kļuva 1988.gadā vēl PSRS izlases sastāvā, bet pēc četriem gadiem jau ar Latvijas karogu viņš izcīnīja sudraba medaļu.

Olimpieša Afanasija Kuzmina treneris Aleksandrs Leščinskis šāvēja veiksmīgo sniegumu Vroclavā skaidroja ar sportista cītīgajiem treniņiem, kā arī jaunas pistoles iegādi, kas ļāva Kuzminam sasniegt vienu no saviem labākajiem rezultātiem pēdējos desmit gados. “Afanasijs Vroclavā aizvadīja patiešām ļoti labas sacensības, un, šķiet, 581 punktu viņš pēdējo desmit gadu laikā nebija sašāvis. Vroclavā sacensības tika organizētas, vienojoties vairākām valstīm, jo jūnija sākumā tika atcelts Pasaules kauss (PK) Ķīnā, tāpēc šāvējiem pietrūka augsta līmeņa sacensību,” sacīja Kuzmina treneris.

“Kuzmins pēdējos mēnešus ļoti cītīgi ir trenējies, un man martā un aprīlī pat bija bažas, vai viņam psiholoģiskā un fiziskā slodze nav par lielu. Tomēr starts Vroclavā pierādīja, ka darbojamies pareizajā virzienā. Vēl viens no iemesliem ir tas, ka Vroclavā viņš šāva ar jaunu “Pardini” firmas pistoli. Arī iepriekšējais bija tās pašas firmas šaujamais, taču gaiļa mehānisms tai bija elektronisks, un Afanasijs ar to daudz mocījās, var teikt pat pēdējos divus gadus. Piemēram, sacensībās Londonā šāviens bija gan nospiežot gaili, gan to atlaižot. Tad pat trīs reizes dienā gājām pie “Pardini” pārstāvjiem, taču salabot elektronisku mehānismu nav tik viegli. Jaunajai pistolei ir mehāniska gaiļa nospiešanas sistēma, un tā ir tāda pati, ar kādu savulaik Afanasijs izcīnīja olimpiskā čempiona titulu,” paskaidroja Lesčinskis. Viņš arī pastāstīja, ka pistoles regulēšanā Vroclavā daudz palīdzējis kāds ukraiņu meistars, kurš Kuzminam palīdzējis noregulēt šaujamo.

Gatavojoties savām devītajām olimpiskajām spēlēm, Kuzmins šajā nedēļā piedalīsies divās starptautiskās sacensībās Vācijā – trešdien Frankfurtē pie Oderas un nedēļas nogalē Frankfurtē pie Mainas. “Tā kā iespēju piedalīties sacensībās pirms olimpiskajām spēlēm nav pārāk daudz, mēs meklējām jebkuru iespēju startēt, un Vācijā būs iespējas turpināt gatavošanos. Pēc tam Afanasijs atgriezīsies Latvijā un Policijas sporta kluba šautuvē Rīgā aizvadīs pēdējo treniņnometni pirms došanās uz Londonu,” klāstīja pieredzējušā šāvēja treneris.

Runājot par izredzēm Londonā, Lesčinskis sacīja, ka 65 gadu vecumā izcīnīt olimpisko medaļu būtu pagrūti, taču viņš ir pārliecināts, ka Kuzmins ir spējīgs tikt labāko 10 vai 15 dalībnieku vidū. “Viņa vecumā pie medaļas tikt varbūt būs pagrūti, taču Afanasijs noteikti pacīnīsies un pilnīgi noteikti nepaliks pēdējais. Liela nozīme būs arī veiksmei,” uzskata Lesčinskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+