×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Kuzmins: «Stipri uztraucos»

Mūsu vecākais olimpietis Afanasijs Kuzmins (65) ir sarūgtināts par savās devītajās spēlēs ieņemto 17. vietu ātršaušanā ar pistoli 25 m distancē.

 

Kuzmins uz Londonu devās ar cerību kvalifikācijā atkārtot nesen Polijā sasniegto rezultātu (581 punkts), ar ko, viņaprāt, varētu iekļūt finālā jeb labāko sešniekā. “LA” jau ziņoja, ka kvalifikācijas pirmajā dienā vecmeistars spēja 289 punktus, ar ko pats bija gana apmierināts. Taču otrajā dienā mērķi Kuzmina lodes pretī ņēma tikai 280 punktus, abu dienu summā – 569 un priekšpēdējā vieta.

“Ko tur teikt, gribēju pabeigt cienījamāk. Ja trāpītu kā vakar, būtu labi. Nevaru izskaidrot, kāpēc šodien gāja tik slikti. Lai cik dīvaini būtu, stipri uztraucos, un to varēja redzēt arī no malas. Koordinācijas nekādas, pistole neturējās. Pirmajā dienā biju pārliecināts par sevi, bet otrajā kļūdas bija rupjas un vecas,” Afanasijs Kuzmins jutās, it kā pats būtu sašauts.

Finālam nepietiktu arī ar 581 punktu – vajadzēja vismaz par diviem vairāk. Olimpiskais pjedestāls liecina, ka arī šaušanā virsroku ņem jaunie. Par čempionu kļuva 35 gadus vecais kubietis Leuriss Pupo, sudrabs indietim Vijam Kumaram (26), bronza – ķīnietim Fenam Dinam (25).

 

Kuzminam šīs olimpiskās spēles bija, visticamāk, pēdējās. “Tagad nekādus paziņojumus neizteikšu, bet principā ar to arī beidzu,” viņš sacīja. Londonā vecākais sportists ir Japānas jātnieks Hiroki Hokecu (71).

 

Olimpiskajā apritē Afanasijs Kuzmins ir kopš 1976. gada. “Salīdzināt pirmās un pēdējās olimpiskās spēles ļoti grūti. Protams, atceros, kā šāvu Monreālā, bet spēļu norise nav palikusi atmiņā. Cik man toreiz bija gadu?” 1988. gadā Seulā Kuzmins kļuva par olimpisko čempionu, četrus gadus vēlāk Barselonā ieguva sudrabu.

Latvijā viņš sev pēcteci nesaskata, lai gan atzīst, ka darbs ar jaunajiem šāvējiem notiek vairākās pilsētās. “Taču viņi izaug un pazūd, jo nav finansējuma. Aiziet mācīties, strādāt.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+