Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Kvebekas vēlēšanās separātisti cieš sakāvi

Foto - WikimediaFoto - Wikimedia

Kanādas frankofonās Kvebekas provinces parlamenta vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Liberālā partija, vismaz uz vairākiem gadiem atvirzot iespēju sarīkot vēl vienu referendumu par atdalīšanos no Kanādas.

Liberāļi izcīnījuši 70 no 125 vietām provinces parlamentā, bet separātistu “Parti Quebecois” ieguvusi tikai 30 mandātus. Par liberāļiem balsojuši 41,5% vēlētāju, kamēr “Parti Quebecois” ieguvusi 25,4% balsu. Separātistus gandrīz panākusi jaunizveidotā konservatīvā “Koalīcija Kvebekas nākotnei”, kas iestājas pret neatkarības referendumu. Par to balsojuši 23,3% vēlētāju, nodrošinot 22 vietas parlamentā. “Vēlēšanu rezultāti liecina, ka kvebekieši ir noraidījuši referenduma ideju un vēlas valdību, kas pievērsīsies ekonomikai un darba vietu radīšanai,” paziņojis Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers (attēlā), “un mēs gatavojamies sadarboties ar jauno Kvebekas valdību šajās prioritātēs.”

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+