Sports
Hokejs

Kvēps: Vēl novembrī izlases spēlētājiem devu Mildronātu9

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases spēlētājiem vēl novembrī pārbaudes turnīrā Liepājā devām Mildronātu, taču nav nekādu bažu, ka kādam varētu būt pozitīvas dopinga analīzes, tā trešdien “LA” sacīja valstsvienības ilggadējais ārsts Jānis Kvēps.
Viņš norādīja, ka Mildronāta sastāvā esošās vielas meldonija pēdas organismā paliek līdz mēnesim. Kvēps gan atzina, ka nezina, kāda situācija ir klubos un vai tur ikdienā šis preparāts tika lietots, taču informācija, ka no 1. janvāra tas tiks aizliegts, esot bijusi plaši pieejama.
Jānis Kvēps gan uzskata, ka Mildronāta ievietošana aizliegto vielu sarakstā ir aplama: “Lietojām 30 gadus un nevienam nav bijušas nekādas problēmas. Gan vecā Rīgas “Dinamo” laikos, gan vienmēr izlasēs. Kirovs Lipmans ir “Grindex” šefs un Latvijas Hokeja federācijas prezidents, deva par brīvu un tas bija labs atbalsts. Piekrītu, ka lielās devās ir kaitīgs, bet tā ir ar visu – alu, ēšanu. Devas jau neviens nepārsniedza. Spēlētājiem neviens neuzspieda tā lietošanu, viņi parasti interesējas, kas tiek dots, un pret Mildronātu nebija nekādu pretenziju. Esmu dziļi pārliecināts, ka Mildronāta uzskatīšana par dopingu ir aplama. Postpadomju telpā un Austrumeiropā to plaši lietoja un kādam tas nepatika. Nevar izslēgt, ka tas ir bizness – farmācijas uzņēmumu cīņa. Nupat lasīju, ka Somijas olimpiskās komandas ārsts iesaka visiem mūsu reģionā apvienoties un protestēt par Mildronāta aizliegšanu.”
Jānis Kvēps skaidroja, ka Mildronāts veicina skābekļa apmaiņu audos, paātrina atjaunošanos, paaugstina darba spējas un savā ziņā to var pieskaitīt arī uztura bagātinātājiem.
Kirovs Lipmans agrāk medijiem bija izteicies, ka Mildronātu daudz lieto Krievijas un arī Latvijas hokejisti.

LA.lv