×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2017
Drukāt

Kvotas ir “liekulīgi un gudri” paslēptas, saka opozīcija (7)

Foto LETAFoto LETA

Juris Viļums

Saeimas debatēs pirms lemšanas par konceptuālu atbalstu 2018.gada budžeta projektam opozīcijas pārstāvji pārmeta valdībai gan par “liekulīgi un gudri paslēptām deputātu kvotām”, gan norādīja uz citām nepilnībām budžeta piedāvājumā.

Deputāts Juris Viļums (LRA) norādīja, ka katras valdības darbu raksturo kāds konkrēts vārds un, runājot par pašreizējo Ministru kabinetu, “nevaram izvairīties no vārda “liekulība””. Politiķis akcentēja, ka tā dēvētās “deputātu kvotas” ir liekulīgi, “inteliģentāk un gudrāk” noslēptas ministriju budžetos. Viņš apgalvoja, ka pašvaldību vadītājiem jau laicīgi esot prasīts, kādi izdevumi ir jāparedz ministriju budžetos.

Vērtējot to, ka Kultūras ministrijas budžetā viens miljons eiro ir paredzēts sakrālo vietu sakārtošanai un 500 000 eiro radošo personu atbalstam, Viļums pauda skepsi par to, ka šīs iniciatīvas esot paredzēts īstenot tikai uz gadu. Tāpat, lai gan deputāts atbalsta iniciatīvu par pavienotās vērtības nodokļa samazinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, viņaprāt, vairāk būtu jākoncentrējas uz atbalstu ekoloģiskajai produkcijai.

Viļums arī uzskata, ka budžeta likumprojektu paketē paredzētais deleģējums valdībai lemt par skolēnu skaita noteikšanu skolās, liecina par to, ka tiek mēģināts visu novelt uz Ministru kabineta pleciem, bet paši deputāti neko nelemj. Viņš arī pauda, ka parlamentā bieži tiek tēlots teātris, ka kaut kas tiekot lemts, lai gan reālā izšķiršanās notikusi koalīcijas padomē.

Tikmēr deputāts Igors Pimkenovs (S) vērsa uzmanību uz, viņaprāt, nepietiekami zemo bezdarba līmeni. Viņš teica, ka bezdarba līmenis ir augstāks nekā pirmskrīzes laikā, lai arī daudzi devušies prom no Latvijas, tādējādi samazinājies arī iedzīvotāju skaits.

Viņaprāt, prioritārai jābūt ražošanas attīstībai, jaunu darba vietu radīšanai un sociālās vienlīdzības nodrošināšanai.

Kritisks bija arī bijušais “Vienotības” politiķis, deputāts Edvards Smiltēns, kurš tagad sadarbojas ar Latvijas Reģionu apvienību. Viņš norādīja, ka, klausoties finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) šodienas runu par budžetu, varēja just lepnumu par paveikto, tomēr var šaubīties par reālu līdzekļu pieaugumu ceļiem. Smiltēns uzskata, ka nepieciešami grozījumi likumā par autoceļiem, paredzot konkrētu piedāvājumu, kā finansēt ceļu remontus.

Debates par budžeta projektu šovakar Saeimā vēl turpināsies.

Kā ziņots, Saeima šodien pirmajā lasījumā sāk skatīt 2018.gada valsts budžeta projektu un saistītos likumprojektus.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kārtējie mafijas meli par partiju kvotām !!! Tas jau uzreiz bija zināms, ka būs atkal jauna shēma – kvotas ! Velētāji neticiet šiem meļiem un kopīgiem spēkiem izmetīsim šos meļus un shemotājus mēslainē.

    • nu un ko tu vaukšķi! Ne tu tās kvotas dalī, ne tu kaut ko no viņām iegūsi. Nodokļus tu nemaksā, bet par vaukšķēšanu saņem aploksnē. Bet varbūt tomēr kaut ko iegūsi, jo noklausīsies koncertu, aiziesi uz izstādi, tavi radu bērni, jo tev jau tādu nav, sportos jaunā sporta laukumā. Neviens jau to kvotu naudu neiedalīja savā kabatā. Šī nauda aizgāja dažādiem sporta un kultūras projektiem, labiekārtošanas projektiem, kurus tā vai citādi vajadzēja finansēt, bet nebija citas iespējas.

    • KARTEJA , ACU AIZMALESANA ! Deputati , neatteisies , no tiras NAUDAS. Ka gan tas var but , kad deputati , nerausis , savas kabatas ? Visvairak kasis tie deputati , kuri jau gadiem , sez sajos kreslos !Noteikt terminu, izvirzito deputatu atrasanos Saeima.cilveki , par ko JUS balsojiet ? Par rausejiem un Valsts izzadzejiem ? Domajiet ar galvu , pirms balsojiet , par kadu , no siem ZAGLIEM !Tiri un godigi . izskatas Saeimas zale , bet partiju saieta , jau nolemts , cik vares nolaupit !Neticu , kad vinu kabatas neiegulst smukkas summinas , no sim kvotam !!!

  2. sai valibai ar labu jaaiziet

Draugiem Facebook Twitter Google+