Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
22. novembris, 2016
Drukāt

Kvotu dalītājiem būs ilgi jāsēž (10)

Foto LETAFoto LETA

Juris Viļums

Saeima trešdien galīgajā lasījumā lems par nākamā gada budžetu un to pavadošajiem likumprojektiem. Pirmajā lasījumā atbalstītā budžeta projekta plānotie ieņēmumi bija 8,066 miljardi eiro, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro.

Uz galīgo lasījumu Budžeta komisija atbalstījusi deputātu priekšlikumus aptuveni 20 miljonu eiro apmērā. Kā ierasts, tautas kalpi iesnieguši ne vien konceptuālus grozījumus, bet arī dalījuši līdzekļus dažādiem sev tuviem projektiem – sporta būvēm, baznīcām, kultūras pasākumiem, grāmatu izdošanai, dažādiem remontdarbiem savā dzimtajā pusē vai partijas biedru vadītajās pašvaldībās. Šīs tā sauktās “deputātu kvotas” sabiedrībā tiek uztvertas ar dalītām jūtām un bieži izpelnās skarbu kritiku no opozīcijas politiķiem, bet valdoši politiķi iebildumus šos iebildumus izliekas nedzirdam.
Tādēļ Latvijas reģionu apvienību (LRA) pārstāvošais opozīcijas deputāts Juris Viļums sola izmantot Saeimas kārtības ruļļa sniegtās iespējas, lai budžeta izskatīšana ieilgtu un kvotu dalītāji justos pēc iespējas neomulīgāk.

“Es prasīšu balsojumu par katru priekšlikumu, kur jutīšu kvotu smaku un esmu gatavs par katru no tiem debatēt, kamēr vien pietiks spēka. Ja citādi kolēģi neieklausās mūsu argumentos, tad sēdēsim šeit līdz vēlai naktij,” teica Viļums.

Deputātu kvotu aizstāvji gan apgalvo, ka šādā veidā nauda tiekot izmantota konkrētiem projektiem reģionos, kas citādi paliktu bez atbalsta. Taču skeptiķi vērš uzmanību, ka šāds sadales mehānisms nav īsti ētisks, jo atbalsts galvenokārt tiek dalīts pēc politiskās piederības vai konkrētā politiķa personīgajām simpātijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kvotu dalīšana ir priekšvēlēšanu triks.

 2. Viņiem derētu ilgi pasēdēt citā vietā nevis Saeimā!!!

 3. Kvotu dalītājiem jāiedod medicīnas nāves “kvotas”, ja jāiet pie ārsta, lai gaida gadu, pusgadu rindā, arī par naudu, tad redz”es vai tā ir taisnība, ka kvotas pie ārsta vai izmekle’juma ir nāves kvotas.

  Deputātu kvotas ir politiska korupcija un tās ir jāieskaita priekšvēlēšanu aģitācijas summā.

 4. malacis Juri! Pareizi dari.

  • Ideja par deputāru kvotu ieskaitīšanu priekšvēlēšnu aģitācijas summā lieliska! Portālā “manaballss.lv” vajadzētu šo ideju realizēt.

 5. Jūs visus ir jāliek cietumā!

 6. Jureit, aizver puoksti! NA mums īdeva gondreiž 8000 eiro!

 7. Tad jau labāk radīt kvoruma trūkumu lēmumu pieņemšanai vispār! Visa opozīcija varētu demonstratīvi atstāt zāli- varbūt, ka tad būtu kāds rezultāts.

Aukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības; sestdien stindzinās pat -16 grādu salsAukstums šoziem paņēmis jau 29 cilvēku dzīvības, bet vēl vairāki simti ar ķermeņa atdzišanu nonākuši slimnīcā, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Draugiem Facebook Twitter Google+