×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” atlaidīs ap 300 darbinieku (2)

Foto - LETAFoto - LETA

AS "KVV Liepājas metalurgs" darbinieki piketē pie Ministru kabineta ēkas, lai pievērstu valdības uzmanību situācijai nozarē un uzņēmumā.

AS “KVV Liepājas metalurgs”, iekonservējot rūpnīcu, plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā, – par šādām uzņēmuma prognozēm sarunā ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku (Liepājas partija) šodien informējis “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Talanovs.

Kā informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs, precīza informācija par atlaižamo darbinieku skaitu no rūpnīcas nav saņemta, taču sarunā ar Liepājas domi paustās uzņēmuma prognozes liecinot, ka ar aptuveni 300 darbiniekiem tiks pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, bet aptuveni 100 darbiniekus plānots paturēt uzņēmumā tā sauktajā dežūrrežīmā, lai uzturētu rūpnīcu kārtībā un gadījumā, ja uzlabosies starptautiskā situācija metalurģijas nozarē, rūpnīca varētu iespējami drīz atjaunot savu darbību. Prognožu par to, uz cik ilgu laiku rūpnīca tiks iekonservēta, pašlaik nav, – tas būšot atkarīgs no globālās situācijas metalurģijas nozarē.

Ukrainas “KVV Group” preses sekretāre Nataļja Napadovska aģentūrai LETA apstiprināja, ka rūpnīcā tiks saglabātas aptuveni 100 darbvietas, lai uzturētu rūpnīcu darba kārtībā. Jautāta, cik ilgi rūpnīca var tikt uzturēta konservācijas režīmā, Napadovska atbildēja, ka tas var būt gan mēnesis, gan gads un tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem.

“Es tagad nevēlētos sniegt nepamatotas prognozes. Nākamnedēļ tiks sniegta plašāka informācija par faktoriem, kuri var veicināt rūpnīcas darbības atsākšanu, kā arī par turpmāko tās likteni,” sacīja Napadovska.

Kā Liepājas domi informējusi Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), pagaidām aptuveni 40 cilvēki ir pārtraukuši darba tiesiskās attiecības ar “KVV Liepājas metalurgu” uz savstarpējās vienošanās pamata.

Komentējot “KVV Group” pieņemto lēmumu par “KVV Liepājas metalurga” konservāciju, par ko paziņots šodien, kad cita starpā Liepājas pilsēta svin 391.dzimšanas dienu, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos atzina: “Protams, tā nav dāvana, ko Liepāja būtu gribējusi saņemt dzimšanas dienā. Taču nav arī tā, ka šādu uzņēmuma valdes lēmumu [par rūpnīcas konservāciju] mēs nebūtu varējuši iepriekš paredzēt, jo uzņēmums pilnvērtīgā režīmā nav strādājis kopš janvāra.” Liepājas domes skatījumā bez darba palikušajiem situāciju mazliet cerīgāku rada apstāklis, ka drīz sāksies būvniecības sezona un līdz ar to tiks piedāvātas vakances šajā nozarē.

Kā ziņots, Ukrainas investori “KVV Group” spiesti pieņemt lēmumu par AS “KVV Liepājas metalurgs” rūpnīcas konservāciju, aģentūru LETA informēja “KVV Group” preses sekretāre Nataļja Napadovska.

Šādu lēmumu “KVV Group” vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei. Pēdējo mēnešu laikā uzņēmuma akcionāri, neraugoties uz grūtībām, centās atjaunot ražošanu, rast konstruktīvu dialogu ar valdību, informēja Napadovska.

Kopš marta sākuma NVA ir reģistrējušies 33 bijušie AS “KVV Liepājas metalurgs” rūpnīcas darbinieki, aģentūru LETA informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

No rūpnīcas vadības NVA filiālē nav saņemts nekāds oficiāls paziņojums par darbinieku kolektīvu atlaišanu. Bijušie darbinieki nāk reģistrēties, taču tas nenotiek masveidā, un NVA filiālei darba organizācija tādēļ nav īpaši jāpārkārto, kā tas bija 2013.gadā, kad “Liepājas metalurgs” paziņoja par masveida darbinieku atlaišanu un īsā laikā vajadzēja reģistrēt lielu skaitu bezdarbnieku.

Liepājā pašlaik ir ap 200 vakanču – tiek meklēti darbinieki kokapstrādē un metālapstrādē, ražošanas operatori, metinātāji u.c. profesiju darbinieki. Pašlaik nav ziņu, ka kāds no nesen NVA reģistrētajiem “KVV Liepājas metalurga” darbiniekiem būtu atradis citu darbu. “Pagaidām viņiem primāri svarīgs ir pabalsts,” skaidroja Baumane.

14.martā Liepājā reģistrētais oficiālais bezdarba līmenis bija 12,1%. Tikpat augsts tas bija arī iepriekšējās divas nedēļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Muļķu zemē gadās visai bieži šitādas darbības, jo paši neko nevaram visu pārdod un šī vairs nav mūsu zeme bet bijusī tēvu zeme ar visu brīvību

  2. Varu teikt tikai vienu – pametiet šo valsti.

Draugiem Facebook Twitter Google+