Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
18. marts, 2016
Drukāt

“KVV Liepājas metalurga” īpašnieki aptur uzņēmuma darbību (3)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Liepājas metalurgs" sagatavju cehs.

AS “KVV Liepājas metalurga” investori “KVV Group” pieņēmuši lēmumu par uzņēmuma konservāciju, informēja investoru pārstāve Nataļja Napadovska.

Viņa skaidro, ka šādu lēmumu “KVV Group” vadība pieņēmusi ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei.

“Pēdējo mēnešu laikā uzņēmuma akcionāri, neraugoties uz grūtībām, centās atjaunot ražošanu, rast konstruktīvu dialogu ar valdību. Akcionāri izstrādāja “KVV Liepājas metalurgs” parādu restrukturizācijas plānu, un gaidīja, ka valdība sniegs saprotamas atbildes par to, kad tiks pieņemts lēmums piemērot uzņēmuma elektrības rēķiniem samazinātu obligāto iepirkumu komponenti(OIK),” skaidro Napadovska.

Viņa arī norāda, ka “KVV Group “ vadība vairākkārt uzsvēra, ka uzņēmuma saglabāšanas plāns atbilst arī valsts interesēm.

„Mēs vadījāmies no tā, ka akcionāru un valsts interesēm ir kopsaucējs – saglabāt vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī, attīstīt metalurģijas un melno metālu pārstrādes nozari, saglabāt darba vietas simtiem cilvēku”, uzskata “KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklis Igors Talanovs.

“Diemžēl mēs sagaidījām vien uzsvērtu valsts amatpersonu distancēšanos no uzņēmuma problēmām. Tas jautājumu skaits, ko saturēja restrukturizācijas plānam sekojošā Valsts kases vēstule, kā arī klaji negatīvie plānam veltītie izteikumi vēl pirms beigusies tā izskatīšana, neļāva akcionāriem saprast to, kad un kā varētu tikt rasts atbilstošs formāts dialogam.”

Jau vēstīts, ka Ukrainas “KVV Group” izskatīja iespēju apturēt AS “KVV Liepājas metalurgs” darbu un veikt rūpnīcas konservāciju, ja Ministru kabinets 15.martā nepieņems kādu konstruktīvu lēmumu.

Valsts kase pagājušajā nedēļā pabeidza izvērtēt metalurģijas uzņēmuma AS “KVV Liepājas metalurgs” iesniegto restrukturizācijas plānu un nosūtījusi uzņēmumam virkni oficiālu jautājumu par šo plānu, informēja Valsts kases pārstāve Eva Dzelme.

Dzelme norādīja, ka šis plāns drīzāk esot dēvējams par uzņēmuma akcionāru vēlmju sarakstu un tajā nav neviena vērā ņemama piedāvājuma, kā uzņēmums varētu strādāt turpmāk.

Finanšu problēmās nonākušais uzņēmums „KVV Liepājas metalurgs” lūdza Valsts kasei līdz 2020. gadam atlikt maksājumus par rūpnīcu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vēl viens ražosanas “līķis” Latvijā. Kurš būs nākošais? Loģiski, ka ir jāceļ nodokļi, lai valsts nenobankrotētu

  2. Guntis Vilnītis Atbildēt

    Liepājas metalurga šā brīža īpašumi ir jāpārņem valsts apsaimniekošanā Privatizācijas aģentūras personā. Tālāk ir jānodrošina profesionālas menedžeru komandas (tikai ne Prudentia) izvēle ražošanas atjaunošanai un nodrošināšanai. Komandai ir jābūt ar materiālo atbildību un iespējām kļūt par īpašniekiem . Beidzot ir jāatjauno valsts atbildība par rašošanu valstī un iespēju cilvēkiem pašiem nodrošināt savu labklājību. Radiet tikai skaidrus spēles noteikumus !

  3. piemērot uzņēmuma elektrības rēķiniem samazinātu obligāto iepirkumu komponenti(OIK),”
    ————————-
    kas viņi par izņēmumu? vai tāpēc, ka ukraiņi, kuri pieraduši domāt, ka visai pasaulei viņiem jāklanās?

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+