×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

“KVV Liepājas Metalurgs” līdz mēneša beigām atlaidīs vēl 150 strādājošos

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

"KVV Liepâjas metalurgs" darbinieki piketç pie Ministru kabineta.

Līdz aprīļa beigām finansiālās grūtībās nonākušais metālapstrādes uzņēmums “KVV Liepājas metalurgs” atlaidīs vēl 150 darbiniekus, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijas preses sekretāre Natalja Napadovskaja.

Viņa informēja, ka līdz šim vairāk nekā 100 cilvēku ir atstājuši darbu KVV Liepājas metalurgā”, bet līdz mēneša beigām vēl 150 darbinieku personāla samazināšanas dēļ pametīs uzņēmumu.

“Mēs riskējam neatgriezeniski pazaudēt kvalificētus kadrus, speciālistus ar daudzu gadu darba pieredzi, kas pārzina ražošanas procesu”, sacīja “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Talanovs, piebilstot, ka tas nākotnē būtiski apgrūtinās ražošanas atjaunošanas procesu.

Viņš arī atzīmēja, ka uzņēmums ir dzīvs ražošanas organisms un nedrīkst pieļaut, lai “gaidīšanas režīms” novestu pie neatgriezeniskiem procesiem.

“Biznesa vide mainās. Piemēram, “NordBaltic” kabeļa ekspluatācijas izmēģinājumi parādīja par 20% zemākas elektroenerģijas izmaksas nekā pagājušajā gadā. Investoriem tā ir laba zīme un perspektīvas izpratne. Tajā pašā laikā, lai pieņemtu lēmumu par ražošanas atjaunošanu investoriem nepieciešams, lai valdība ņemtu vērā melno metālu tirgus reālijas un atgrieztos pie pārrunām par elektroenerģijas cenām, kas spētu nodrošināt uzņēmuma konkurētspēju,” sacīja Talanovs.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Ukrainas “KVV Group” pieņēma lēmumu par “KVV Liepājas metalurga” konservāciju, atlaižot arī uzņēmuma darbiniekus.

“KVV Group” vadība šādu lēmumu pieņēma, jo saglabājās ilgtermiņa negatīvie faktori, kas radīja šķēršļus uzņēmuma darbībai – pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem, kā arī valsts nav ieinteresēta sniegt atbalstu nozarei, skaidroja uzņēmumā.

“KVV Liepājas metalurgu” piemeklējušas finansiālas grūtības, kuras uzņēmums skaidro ar augstajiem elektroenerģijas tarifiem, kā arī problemātisko situāciju metalurģijas nozarē visā Eiropā. Kompānijai bijušas grūtības veikt energomaksājumus, maksājumu valstij par rūpnīcu, kā arī darba algas strādniekiem.

Tāpat vēstīts, ka 2014.gada 2.oktobrī parakstīja līgumu par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas “KVV Group”, kas par “Liepājas metalurga” pamatražotnes iegādi apņēmies samaksāt 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+