×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” neievēro gāzes parādu atmaksas grafiku

Foto-LETAFoto-LETA

AS “KVV Liepājas metalurgs” neievēro parādu atmaksas grafiku par AS “Latvijas Gāze” piegādāto dabasgāzi, aģentūrai LETA apstiprināja “Latvijas Gāzē”.

“Latvijas Gāzes” pārstāvis Vinsents Makaris skaidroja, ka “KVV Liepājas metalurgs” nav laikā veicis kārtējo maksājumu par gāzi vairāk nekā 150 000 eiro apmērā. Šī summa uzņēmumam bija jāatmaksā pagājušajā nedēļā, taču šodien “KVV Liepājas metalurgs” informējis, ka daļa summas tiks samaksāta šodien. Makaris norādīja – ja maksājums netiks veikts, “Latvijas Gāze” rūpniecības uzņēmumu rīt informēs par gāzes piegādes pārtraukšanu no 16.jūlija.

Savukārt AS “Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere aģentūrai LETA atzina, ka “KVV Liepājas metalurgs” ir izpildījis maksājumu grafiku par tai piegādāto elektroenerģiju un “Latvenergo” sagaida arī turpmāku savlaicīgu norēķinu izpildi saskaņā ar rēķinos noteiktajiem termiņiem.

“KVV Liepājas metalurga” pārstāve Inese Ozoliņa no komentāriem par situāciju ar piegādātās dabasgāzes parāda atmaksas grafiku atteicās, norādot, ka uzņēmums nav privātpersona un spēkā ir citādāki samaksas grafiki, un katru kavējumu nevajag “skandināt pa visu Latviju”.

Kā ziņots, AS “KVV Liepājas metalurgs” apņēmās nomaksāt parādu par “Latvenergo” piegādāto elektrību, ik dienas maksājot 80 000 eiro, kā arī kārtējo maksājumu par “Latvijas Gāzes” piegādāto dabasgāzi 115 000 eiro vērtībā līdz 3.jūlijam.

Iepriekš “KVV Liepājas metalurgs” atmaksājis 224 000 eiro lielo parādu par dabasgāzes piegādi un turpina atmaksāt elektroenerģijas rēķinu par maija pēdējā un jūnija pirmajā dekādē patērēto elektroenerģiju ap 700 000 eiro apmērā. Ar “Latvenergo” panāktā vienošanās iekļauj arī norēķinus par jūnija otrajā dekādē patērēto elektroenerģiju.

AS “KVV Liepājas metalurgs” spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA sacīja “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā “Liepājas metalurgā” strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču patlaban uzņēmumā darbu turpina aptuveni 700 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+