Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
17. decembris, 2014
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” ražošanu šogad varētu nesākt (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Kompānija “KVV Liepājas metalurgs” šogad ražošanu varētu nesākt, lai arī iepriekš tā bija plānots, atzina “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Kovaļenko

Viņš norādīja, ka šobrīd aktīvi notiek sagatavošanās darbi rūpnīcas darbības atsākšanai, kas notiks divos posmos. “Lai gan ražošanas atjaunošanai vienlaikus tiek gatavota gan velmētava, gan arī tēraudkausēšanas cehs, darbību pirmā atsāks velmētava. Sākotnējās ražošanas jaudas būs 35 000 tonnas mēnesī, nodarbinot aptuveni 500 darbinieki. Ņemot vērā dokumentu saskaņošanas ar kreditoriem procesa ieilgšanu, kas ir normāla situācija tik apjomīga darījuma gadījumā, mēs uzsākām pārrunas ar piegādātājiem vēlāk nekā bijām plānojuši. Tādēļ esam pārskatījuši optimistisko rūpnīcas palaišanas scenāriju, kas balstījās uz mūsu iepriekšējo pieredzi līdzīgas rūpnīcas atjaunošanā Ukrainā, un to plānojam izdarīt janvārī,” sacīja Kovaļenko.

Tāpat viņš atzīmēja, ka šobrīd turpinās svarīgas pārrunas par kvadrāta sagatavju piegādi – tos, pēc Kovaļenko teiktā, uzņēmumam vajadzīgajos apmēros var nodrošināt tikai atsevišķas rūpnīcas. “No šīm pārrunām un kvadrāta piegādēm šobrīd ir atkarīga ražošanas palaišana. Jo ātrāk kvadrāta sagataves būs Liepājā, jo drīzāk ražošana atsāksies,” teica Kovaļenko.

Viņš arī atzīmēja, ka tie darbinieki, kas šobrīd strādā rūpnīcā, ir jau kompānijas atbildība. “Savukārt papildu darbinieku pieņemšana notiks roku rokā ar rūpnīcas ražošanas atsākšanas procesu, kas ļauj precīzi noteikt, kādus speciālistus attiecīgajā posmā vajadzēs. Mēs esam izveidojuši sarakstu ar potenciālajiem darbiniekiem pa vajadzīgajām specialitātēm –tuvāk ražošanas atsākšanai, atbilstoši posmam un ražošanas jaudām, šie darbinieki tiks uzrunāti vēlreiz,” klāstīja “KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklis.

Jau vēstīts, ka šogad 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu “KVV Group”. Ukrainas kompānija par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Tāpat ziņots, ka “KVV Liepājas metalurgs” ražošanu iepriekš bija plānojis sākt vēl šogad.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina pērn 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas nekas, sāks 2015.g. janvārī.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+