Ekonomika
Bizness

“Liepājas metalurgs” iekārtas, iespējams, nopērk Krievijas miljardieris Gerasimenko2


“Liepājas Metalurgs” ražotne.
“Liepājas Metalurgs” ražotne.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurgs” velmētavas iekārtas varētu būt iegādājies Volgogradas metalurģijas kombināta “Sarkanais oktobris” īpašnieks, Krievijas miljardieris Dmitrijs Gerasimenko, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Gerasimenko esot patiesais labuma guvējs Kiprā reģistrētajai pastkastītes kompānijai “Segoa Ventures Limited”, kurai pieder pērn aprīlī dibināts uzņēmums no Austrijas “Smart Stahl”, kas nupat uzvarēja “KVV Liepāja metalurga” velmētavas iekārtu izsolē. Par “KVV Liepājas metalurga” velmētavas iekārtām nosolītos gandrīz 2 miljonus eiro Austrijas kompānija apņēmusies samaksāt līdz marta beigām.

Saskaņā ar Krievijas mediju ziņoto, Gerasimenko Krievijā tika turēts aizdomās par liela apjoma kredīta zādzību no bankas. Viņš tika izsludināts starptautiskā meklēšanā un 2016. gada beigās aizturēts Kiprā. Kā ziņo mediji, šajā valstī viņš atradās arī vēl šā gada sākumā un attālināti turpināja kontrolēt rūpnīcas darbu Krievijā. Šobrīd gan viņam apsūdzības zādzībā vairs nav, bet viņam rosināta lieta par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un apzinātu uzņēmuma novešanu līdz bankrotam.

Kā ziņots, “KVV Liepājas metalurgs” velmētavas iekārtu izsole notika 20. martā, un tās sākumcena bija 1,33 miljoni eiro. Nākamo izsoļu rezultāti būs zināmi 28. martā, kad tiks izsolītas elektrotēraudkausēšanas cehā uzstādītās iekārtas.

Kopumā maksātnespējīgā uzņēmuma manta tiek pārdota sešās izsolēs. To kopējā sākumcena ir aptuveni desmit reižu mazāka par valsts prasījuma summu. Tas nozīmē, ka, visticamāk, neizdosies atgūt visu naudu, ko maksātnespējīgais uzņēmums ir parādā valstij. Lēmums “KVV Liepājas metalurgs” mantu izpārdot pa daļām tika pieņemts pēc tam, kad uzņēmumam neizdevās piesaistīt investoru. “KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016. gada septembrī.

LA.lv