×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgu” brīdina par gāzes padeves pātrtraukšanu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

AS “Latvijas Gāze” (LG) ir brīdinājusi AS “KVV Liepājas metalurgs” par dabasgāzes padeves pārtraukšanu, jo metalurģijas uzņēmums ir secīgi nokavējis jau vairākus maksājumu termiņus, informēja LG.

Patlaban “KVV Liepājas metalurgam” ir izveidojušies ievērojami parādi par dabasgāzes piegādi, un tas neļauj LG turpināt gāzes piegādi gazificētajam objektam.

Gazificētajā objektā tiks pārtraukta dabasgāzes padeve, ja viss parāds netiks samaksāts līdz 2016.gada 12.februārim.

Savukārt AS “Latvenergo” atzina, ka energouzņēmums un “KVV Liepājas metalurgs” joprojām risina jautājumu par to, kā metalurģijas uzņēmums norēķināsies par tam piegādāto elektrību.

LG pagājušā gada beigās veica pārrēķinu, secinot, ka “KVV Liepājas metalurgs” ir patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, kā rezultātā rūpniecības uzņēmumam par šo pārrēķinu ir jāmaksā 340 000 eiro.

LG lielajiem dabasgāzes patērētājiem piemēro dažādus tarifu plānus, kas paredz – jo vairāk gāzes lieto, jo zemāka ir summa par piegādāto gāzi. “KVV Liepājas metalurgs” pērn patērējis mazāk gāzes, nekā plānots, tāpēc arī tika veikts pārrēķins.

“KVV Liepājas metalurgs” kavē norēķinus par elektroenerģiju, neveicot to apmaksu paredzētajos termiņos.
Tāpat vēstīts, ka Liepājas tiesa 5.janvārī noraidīja SIA “Elme Messer Metalurgs” pieteikumu par “KVV Liepājas metalurga” maksātnespēju. “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Talanovs uzskata, ka tas ir objektīvs spriedums, jo uzņēmums esot maksātspējīgs.

Uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs” pērn decembrī Valsts kasē bija jāieskaita 2,7 miljoni eiro, taču tas netika izdarīts. Uzņēmums lūdzis atlikt kavēto maksājumu. Lai valsts piekristu “KVV Liepājas metalurga” kavētā 2,7 miljonu eiro maksājuma atlikšanai uz diviem gadiem, uzņēmumam jāiesniedz apliecinājums, ka tā māteskompānija veiks finanšu ieguldījumus, kā arī jāiesniedz valdībai bankas garantija ar termiņu līdz 2017.gada janvāra beigām par atliktā maksājuma segšanu.

Pagājušajā nedēļā paziņojumā medijiem “KVV Liepājas metalurgs” pauda viedokli, ka patlaban kreditori un valdība ieņēmuši “ultimatīvu” nostāju. Uzņēmums nejūtot, ka valdība gatava izrādīt pretimnākšanu, lai uzņēmums spētu atgūties no krīzes.

“KVV Liepājas metalurga” apgrozījums pērn bija 73 miljoni eiro, bet zaudējumi sasnieguši astoņus miljonus eiro. Darba algās pērn samaksāti septiņi miljoni eiro, četri miljoni eiro samaksāti par energoresursiem, bet 3,5 miljoni eiro – par dabasgāzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Padomijas relikvija Atbildēt

    Slēgt ciet !

Draugiem Facebook Twitter Google+