Mobilā versija
+0.5°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

“LA” aicina uz “Melānijas hroniku”

Foto - Agnese ZeltiņaFoto - Agnese Zeltiņa

Filmas "Melānijas hronika" uzņemšanas brīdis.

Būs īpašs “Melānijas hronikas” seanss pirms pirmizrādes politiski represētajiem. Godinot Melānijas Vanagas laikabiedrus, Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pirmizrādes dienā 1. novembrī kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks īpašs filmas seanss politiski represētajiem Latvijas iedzīvotājiem. Filma tiks demonstrēta plkst. 13, turklāt biļetes uz šo seansu senioriem būs par pazeminātu cenu – trīs eiro.

“Politiski represētajiem, īstajiem Sibīrijas bērniem, iespējams, būs grūti skatīties šo filmu. Viņi to visu ir piedzīvojuši, mēs – tikai fantazējuši. Taču šā notikuma garīgā enerģija ir tā, kas mūs vieno, kas neatstāj mūs vienaldzīgus. Kas rada sajūtu, ka arī man būtu bijis jāuzņemas šis ceļš. Ka šis notikums mūs ir sasaistījis uz mūžu. Paldies jums!” stāsta filmas režisors Viesturs Kairišs, kurš pirms seansa tiksies ar apmeklētājiem un pastāstīs par filmas tapšanu.

 

Sešas reģionālās pirmizrādes

Mākslas filma “Melānijas hronika” (filmu studija “Mistrus Media”) no 2. līdz 10. novembrim piedzīvos sešas reģionālās pirmizrādes – Liepājā, Rēzeknē, Cēsīs, Ventspilī, Valmierā un Ogrē. Katrā no pirmizrādēm skatītājiem būs iespēja tikties ar filmas veidotājiem un aktieriem.

2. novembrī Liepājā

“Lielajā dzintarā” plkst. 18.30.

Pirms seansa – saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu, režisora asistenti Madaru Dišleri, aktrisi Baibu Broku un Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētāju Arnoldu Treidi.

Sarunu vadīs “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa.

3. novembrī Rēzeknē

Latgales vēstniecībā “Gors” plkst. 18.

Pirms seansa – saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu, filmas galveno mākslinieci Ievu Jurjāni, Melānijas dēla Andreja lomas atveidotāju Edvīnu Mekšu, aktrisi Maiju Doveiku un Tatjanu Meškovsku no Ludzas, kura palīdzēja filmēšanai piesaistīt Latgales iedzīvotājus. Sarunu vadīs “Delfi.lv” žurnālists Filips Lastovskis.

4. novembrī Cēsīs

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” plkst. 19.

Pirms seansa – saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu, filmas galveno mākslinieci Ievu Jurjāni, aktrisi Gunu Zariņu un Melānijas Vanagas muzeja vadītāju Ingrīdu Lāci no Amatas novada.

Sarunu vadīs žurnāla “Mājas Viesis” galvenā redaktore Dace Terzena.

5. novembrī Ventspilī

Teātra namā “Jūras vārti” plkst. 19.

Pirms seansa – saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu un operatoru Gintu Bērziņu. Sarunu vadīs “Delfi.lv” žurnālists Filips Lastovskis.

10. novembrī Valmierā

Kinoteātrī “Gaisma” plkst. 19.

Pirms seansa – saruna ar producentu Gintu Grūbi un operatoru Gintu Bērziņu. Sarunu vadīs portāla “Delfi.lv” žurnālists Filips Lastovskis.

10. novembrī Ogrē

Ogres Kultūras centrā plkst. 19. Pēc seansa saruna ar filmas režisoru Viesturu Kairišu.

Sarunu vadīs “LA” žurnāliste Vita Krauja.

 

Iespēja “LA” lasītājiem: laimējiet ielūgumu uz pirmizrādi Liepājā, Cēsīs vai Ogrē!

Mums, “Latvijas Avīzes” redakcijai, kā filmas informatīvajiem atbalstītājiem ir iespēja uz trīs reģionālajām pirmizrādēm Liepājā, Cēsīs un Ogrē uzaicināt arī uzcītīgākos lasītājus.

Lai laimētu ielūgumu uz filmu, zvaniet trešdien, 26. oktobrī, pa tālruni 67096643 no plkst. 11 līdz 13 (Dacei Kokarevičai). Ielūgumu skaits ir ierobežots.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. No CSDD uz slimnīcu

Par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) jauno valdes priekšsēdētāju izvēlēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Imants Paeglītis. Viņam ir bakalaura grāds inženierzinātnēs un profesionālais maģistra grāds biznesa vadībā, kā arī ir ilggadēja pieredze vadošos amatos. Kopš 2008. gada Paeglītis ir CSDD valdes loceklis. Veselības ministre Anda Čakša teikusi: “Jaunā valdes priekšsēdētāja uzdevums būs nodrošināt uz iedzīvotāju vērstu pakalpojumu pieejamību lielākajā valsts slimnīcā. Finanšu disciplīna, nepieciešamo cilvēkresursu piesaiste un ārstniecības pakalpojumu pieejamības uzlabošana pacientiem ir galvenie izaicinājumi, ar ko I. Paeglīša kungam un viņa komandai būs jāsaskaras un jārod risinājumi.”

Vai CSDD valdes loceklis ir piemērota izvēle slimnīcas vadītāja amatam?
Draugiem Facebook Twitter Google+