×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

“LA” apgāds – Latvijas grāmatu izstādē

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Trīs dienas šīs nedēļas izskaņā – no piektdienas, 26. februāra, līdz svētdienai, 28. februārim, – Ķīpsalā risināsies gada vērienīgākais Latvijas grāmatniecības nozares notikums – “Latvijas Grāmatu izstāde 2016”, ko organizē Latvijas Grāmatnieku ģilde un Latvijas Grāmatizdevēju asociācija kopā ar starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību “BT1”.

Izstādes programmā kā ik gadu plašs pasākumu spektrs – autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki, diskusijas par grāmatām, vēsturi un sociālām tēmām, tikšanās ar rakstniekiem. Piedāvājuma klāstā būs arī mācību literatūra un mācību līdzekļi.

Kā aizvien vienu no interesantākajām programmām sagādājusi izdevniecība “Lauku Avīze”, kas šogad nāk ar bagātīgu un daudzveidīgu pasākumu kopumu gan savā, gan arī Kultūras stendā. Sestdien, 27. februārī, sagaidot “Lata romāna” 200. numuru, “LA” stendā būs iespēja satikties ar “Lauku Avīzes” autoriem. Plkst. 12 – ar “Lata romāna” konkursa laureāti rakstnieci Lindu Šmiti un romāna “Liktenīgais salidojums” autori Māru Hornu. Plkst. 13 lasītāju iemīļotā rakstniece Monika Zīle parakstīs savu jaunāko grāmatu “Sapnis par Heidelbergu”. Bet plkst. 14 ar lasītājiem tiksies romānu “Vita brevis. Vēlreiz” un “Zeme mani nes” autore Maija Krekle, kura savā jaunākajā grāmatā “Ilgu putni ar sasietiem spārniem” atklāj līdz šim vēl nedzirdētus stāstus un pretrunas Austras Skujiņas dzīvē.

“Kultūras programmas” stendā sestdien plkst. 14 “LA” ir pieteikusi intriģējošu diskusiju par mūsu kopējai nākotnei būtisku tēmu “Eiropa un Latvija – sabruks vai izturēs?”, kurā publicists Otto Ozols mērosies argumentiem ar ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas ekspertu Ilmāru Mežu un LU Teoloģijas fakultātes dekāni Daci Balodi. Plkst. 15 turpat varēs satikties ar spriedzes detektīvu “Caur tinas aci” un “Vilkezers” autori Danutu Butrimu un romānu “Nevīstošā saulespuķe” un “Bez sievietēm grūti” autoru Arnoldu Auziņu.

Svētdien, 28. februārī, Kultūras programmas stendā lasītājus gaidīs grāmatas “Nezināmā Latvija” autors, Veidenbauma balvas laureāts­ Guntis Eniņš, gatavs pastāstīt visu, ko vēl nezinām par mūsu Latviju (plkst. 14). “Lauku Avīzes” stendā svētdien, 28. februārī, mīklaino skaitļu pasauli savā jaunākajā grāmatā “Mani pirmie 10 cipari” atklās māksliniece Signe Ērmane (plkst. 11). Savukārt plkst. 12 bērnu un jauniešu rakstniece Vita Štelmahere dalīsies stāstos par savām grāmatām “Annemarija”, “Gliemezīša Glika diena” un “Uzmanību! Rafī nāk!”. Bet plkst. 13 par liktenīgajām kaislībām savos romānos “Lielvārdes Katrīna” un “Elmīna” stāstīs rakstnieks un ilustrators Agris Liepiņš. Un jau plkst. 14. sāksies saruna ar lasītāju iemīļoto romānu “Pelīte” un “Melu māja” autori Ingunu Baueri.

“Latvijas Grāmatu izstādes 2016” izlase

Piektdien, 26. februārī

12.00 – 13. 00 “Latvijas jaunā režija”.

Grāmatas autore Silvija Radzobe aicinās uz sarunu par Latvijas talantīgajiem jaunajiem režisoriem (rīko Latvijas Universitātes apgāds).

15.00 – 16.00 “No vēstures pie vēstures – ceļā uz Latvijas simtgadi”. Par grāmatām “Zem LKP kupola”, “Latvijas diplomātija un ārpolitika 20. gadsimtā” stāstīs Voldemārs Hermanis, Inesis Feldmanis, Antonijs Zunda (apgāds “Jumava”).

Sestdien, 27. februārī

15.00 – 16.00 – “20. gadsimta izcilie stila meistari un izaicinājumi viņu tekstu tulkošanā”. Diskusiju vadīs literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis (Jāņa Rozes apgāds).

16.00 – 17.00 “Bergs un relikviju mednieki”. Rakstnieki Arno Jundze un Guntis Berelis diskusijā par trillera žanru pasaules literatūrā (“Zvaigzne ABC”).

Svētdien, 28. februārī

11.00 – 12.00 “Daugavpils teātris”. Teātra kritiķe Silvija Geikina – par monogrāfiju, kas veltīta vienīgajam teātrim Austrumlatvijas reģionā (“Mansards”).

15.00 – 16.00 “PRETĪ” – 3D māksla uz ekrāna. Tukuma Literātu un mākslinieku apvienības filma, kas radīta īpaši pirmajām apvienotajām Kurzemes Mākslas un dzejas dienām 2014. gadā Tukumā.

Kā ik reizi Ķīpsalā neiztrūks arī bērnu izklaides istaba “Millili”, kā arī būs pieejams Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+