×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

“LA” apgāds – lielākajā grāmatu izstādē

lata_romani

Vēl tikai nedaudz vairāk nekā nedēļa, un Rīgā, Ķīpsalas hallē, risināsies viens no ievērojamākiem grāmatniecības nozares šāgada notikumiem ‒ grāmatu izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2014”, kuras programmā ‒ vairāk nekā 30 dažādu pasākumu maziem un lieliem lasītājiem.

Izdevniecība “Lauku Avīze” šogad izstādē ne vien atrāda savus izdevumus visplašākajā spektrā, bet arī organizē tikšanos ar Baltijas Asamblejas balvas laure­ātu, rakstnieku Vitautu Bubni. Saruna ar lietuviešu mūsdienu klasiķi ‒ par nesen iznākušo viņa romānu “Krustā sistais balodis”. Savukārt ar režijas vecmeistaru Jāni Streiču ‒ par “LA” apgādā tikko klajā nākušo Vitauta S. Gira romānu “Sarkankoka paradīze”. Visus “LA” izdevumus varēs iegādāties par izdevniecības cenām.

Izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kuram savu pienesumu sola arī Latvijas Grāmatnieku ģilde, vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi. Pirmo reizi Baltijas Grāmatu svētkos darbosies “Millilli” – bērnu izklaides istaba, kur arī mazie lasītāji varēs tikties ar rakstniekiem, māksliniekiem un grāmatu varoņiem. Ķīpsalā Lielajos lasīšanas svētkos sastapsies Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki un tiks sadalītas šokolādes pūces.

Baltijas Grāmatu svētku izlase


Piektdien, 28. februārī


10.30 – 11.00 Balvas “Grāmatizdevēju draugs” pasniegšana, Baltijas grāmatu mākslas konkursa laureātu apbalvošana. Nominētās grāmatas tāpat kā līdz šim varēs aplūkot vitrīnās. Šogad 45 izdevēji konkursam iesniedza 109 grāmatas un kalendārus.

11.00 – 12.00 Ar lietuviešu literatūras grandu Vitautu Bubni un latviešu kino leģendu Jāni Streiču par Vitauta Bubņa “Krustā sisto balodi” un Vitauta Sirijos Giras “Sarkankoka paradīzi” (izdevniecība “Lauku Avīze”) sarunājas Eva Mārtuža.

14.00 – 15.00 Literatūrzinātnieks, filoloģijas doktors Jānis Zālītis dalīsies pārdomās par Aspaziju un Raini, bet mākslas zinātņu doktore Ieva Struka atklās diametrāli pretējos viedokļus par Gunāru Priedi.

Sestdiena, 1. marts


16.00 – 17.00 Ieskats Latvijas Literatūras gada balvas ieguvējas Dainas Sirmās dzejoļu krājumā “Kailsals” un Ojāra Vācieša literārās prēmijas ieguvējas Amandas Aizpurietes dzejoļu krājumā “Turp”. Piedalās autores, dzejnieki Ronalds Briedis, Jānis Vādons, kā arī pazīstamais pavārs Mārtiņš Sirmais.

Svētdiena, 2. marts


11.00 – 12.00 Tuvojoties Latvijas Leļļu teātra 70. dzimšanas dienai, iznāk Alda Linē monogrāfija “Leļļu pasaules goda pilsonis” – līdz šim apjomīgākais pētījums par leģendārā mākslinieka Pāvila Šenhofa dzīvi un daiļradi. Par P. Šenhofu un Leļļu teātri diskutēs Aldis Linē, režisore Vija Blūzma un teātra kritiķe Rūta Petrauska. Īpaši bērniem – fragmenti no leģendārām Leļļu teātra izrādēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+