Latvijā
Izglītība

“LA” aptauja: Kā nonācāt līdz lēmumam par skolas likvidāciju?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Juris Butēvics, Aglonas novada domes priekšsēdētājs: “Izglītības ministrija informē, ka šogad Latvijā likvidēs 13 skolas, un divas no tām ir mūsu pamatskolas – Šķeltovas un Grāveru. Nav bērnu! Lauki iztukšojas, skolas spiestas apvienot klases… Tas trakākais, ka nav ne mazākās cerības uz ko labāku. Ar jauno mācību gadu slēgto skolu bērni mācīsies citās skolās, mums nāksies viņus vadāt uz Aglonu, Preiļiem, Višķiem un Krāslavu. Kas notiks ar likvidēto skolu ēkām, vēl nav līdz galam zināms.”

 

Loreta Robežniece, Skrundas novada domes priekšsēdētāja: “Līdz lēmumam par Jaunmuižas pamatskolas slēgšanu nonācām pēdējo divu gadu laikā. 2017. gadā mūsu novadā bija 5192 iedzīvotāji, 2018. – 5100, šogad ir vēl mazāk. Jau agrāk Jaunmuižas skola ar 16 skolēniem bija viena no mazākajām Latvijā, tagad skolēnu skaits sarucis līdz 12. Tēlaini runājot, viena daudzbērnu ģimene – visa skola… Šādos apstākļos cenšamies visu sakārtot tā, lai bērniem un ģimenēm tā rūgtuma būtu mazāk. Ar sabiedriskā transporta uzņēmumu vienojāmies, ka pārmainīsim autobusu pieturvietas, lai skolēni varētu ērtāk nokļūt uz 15 kilometrus attālo Skrundas vidusskolu. Jaunmuižas skolas ēkā paliks pirmsskolas bērnu grupa, bibliotēkai būs iespēja paplašināt telpas, ēku izmantosim arī nometņu organizēšanai.”

 

Zigfrīds Gora, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Mētrienas pamatskolā apvienotajās klasēs mācījās nedaudz vairāk par 20 skolēniem, lēmums par skolas slēgšanu brieda vairākus gadus. Ar bērnu vecākiem esam runājuši, viņu brīva izvēle, uz kurām skolām sūtīt savas atvases – uz Praulienas pamatskolu, Ļaudonas vai Madonas vidusskolu. Galvenais, lai nebūtu nekādu bažu, kā nokļūt uz izvēlēto skolu. Mētrienas skolas ēkā paliks divas grupas pirmsskolas bērnu, uz šo ēku varētu pārcelties pagasta pārvalde.”

Saistītie raksti
LA.lv