Ekonomika
Darbs un nauda

“LA” aptauja: Vai atbalstāt ideju par 500 eiro minimālo algu no 2020. gada?1

Foto: LETA/Evija Trifanova

Maruta Plivda,Preiļu novada domes priekšsēdētāja:

“Ļoti smags jautājums, uz kuru viennozīmīgi atbildēt nav iespējams. No vienas puses, Latvijai jācenšas līdzināties Eiropas valstīm, cilvēkiem jāsaņem vairāk. Ne jau prieka pēc daudzi pamet valsti. No otras puses, Latvija jau tā ir dārga valsts, minimālās algas celšana raus līdzi cenas. Un tad man jautājumi – vai lauku uzņēmēji to visu spēs izturēt, vai galu galā Latvija nekļūs mazāk konkurētspējīga? Mūsu novadā ir arī vairāki šūšanas uzņēmumi, visvairāk baidos par tiem.”

Mārtiņš Krūmiņš, SIA “MV Tara” valdes loceklis:

“Re, kā sanāk! Saeimas deputātiem un ministriem minimālās algas celšana būs ļoti izdevīga, jo viņu algas tiks pareizinātas ar attiecīgo koeficientu. Bet lauku uzņēmējiem jaunu slogu uzliks kaklā. Reģionos taču nevaram maksāt tik, cik Rīgā un Pierīgā. Bet mums saka – vajag augstās tehnoloģijas. Labi, ņemšu kredītu, bet bankā man saka – tad vajag papildu nodrošinājumu, jo Jaunjelgavas pusē zeme nav tik vērtīga, nav jau Rīga vai Pierīga. Iznāk, es nepareizā vietā vēlos attīstīties. Lai nu kā, vietējiem ražotājiem minimālās algas celšana būs ļoti neizdevīga. Piemēram, lauku veikalos daudzviet maksā tikai minimālo algu. Bet viss ir ķēdītē sasiets – darbaspēka izmaksas celsies, arī preču cenas būs jāpaceļ. Es, protams, revolūciju netaisīšu, bet uzticība valdībai zudīs, solīja taču, ka neko nemainīs.”

Roberts Jonāns, Daugavpils novada zemnieku saimniecības “Stārķi” īpašnieks:

“Neesmu tik gudrs, lai atbildētu. Valdībai galva liela, lai domā! Tikai purvā iebraukt gan nevajadzētu. Kur ir kārtība, minimālās algas izmaiņa neko īpaši neietekmēs, bet tur, kur jau tagad daudz kas klibo un pat pašreizējo minimālo algu nevar samaksāt… Ja veic izmaiņas, jābūt pamatojumam, jāņem vērā darba ražīgums, izaugsme.”

Saistītie raksti
LA.lv