×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

“LA” atsāk ikgadējo konkursu “Latvijas gada lielākā zivs”

Daudz ūdeņu aiztecējis, daudzi lielo zivju rekordi krituši kopš dienas, kad makšķerniekiem labi zināmais Juris Robežnieks, lai viņam dižlomi viņsaules ūdeņos, nodibināja “Lauku Avīzes” konkursu” “Latvijas gada lielākā zivs”.

 

Lai saprastu, kādi ievērojami makani mīt Latvijas ūdeņos un makšķerēšanai Latvijā piešķirtu nelielu sacensību garu, avīze sadarbībā ar tās ilggadējo konkursa sponsoru SIA “Salmo” turpina iesākto.

Ņemot vērā, ka konkursam iesūtītās zivis tiks vērtētas pēc “Latvijas Avīzes” rekordzivju saraksta, izmantojot koeficienta sistēmu, iesaku pievērst uzmanību jebkurai jūsu Latvijas ūdeņos izmakšķerētajai zivij, varbūt tieši tā kļūst par gada 
rekordzivi vai pretendē uz jaunu pieteikumu, jo pašreiz rekordu tabulā vēl nebūt nav ievietotas visas Latvijas ūdeņos sastopamās zivis. Ja noķerat zivi, kuru vēlaties reģistrēt kā gada rekordu, aizpildiet pieteikuma veidlapu  un sūtiet to “Latvijas Avīzei” pa e-pastu: cope@la.lv. Vai arī pēc šeit publicētā parauga uzrakstiet uz baltas papīra lapas un atsūtiet uz redakciju pa pastu ar norādi “Konkursam “Latvijas gada lielākā zivs””.

Ja vēlaties noķerto zivi reģistrēt konkursam un atlaist dzimtajā stihijā, zvaniet pa tālruni 26555501 Aldim Sāvičam, un maksimāli īsā laikā aizbrauksim pie jums un veiksim zivs uzmērīšanu un fotografēšanu.

Šeit gribu atgādināt, ka Makšķerēšanas noteikumi nosaka: “Lomā atļauts paturēt: strauta foreli no 30 līdz 40 centimetriem.” Ja negribat nonākt konfliktā ar likumu un godīgā ceļā pieteikt rekordnieci strauta foreli, lūdzu, nofotografējiet zivi kopā ar mērlenti, ja iespējams, nosveriet un nekavējoties zvaniet pa minēto tālruni. Forele ir ļoti vārīga un, izvilkta no ūdens, ilgi izdzīvot nespēj, apejieties ar zivi saudzīgi un pēc iespējas ātrāk nogādājiet to atpakaļ ūdenī!

Šogad nedaudz mainīta rezultātu vērtēšanas kārtība: tiks noteikts katra mēneša uzvarētājs, kurš saņems veicināšanas balvu no SIA “Salmo”. Gada kopvērtējumā tiks noteikti pirmo sešu vietu ieguvēji. Ar pilnu konkursa nolikumu varat iepazīties šeit. Turpat arī varēsit apskatīt citu konkursantu iesūtītos fotoattēlus un izlasīt visus “LA” publicētos materiālus par makšķerēšanu. Gaidām jūsu pieteikumus un zvanus par Latvijas lielzivīm. Lai noraujas!

 

Uzziņa

Pieteikumā konkursam “Latvijas gada lielākā zivs” jānorāda:

Zivs suga, svars, garums

Makšķernieka vārds, uzvārds, vecums, adrese, tālrunis

Makšķerēšanas vieta (novads, pagasts, ūdenstilpe)

Makšķerēšanas laiks (datums, plkst.)

Makšķerēšanas metode (ar pludiņmakšķeri, gruntsmakšķeri, spiningu, velci, bļitku u. c.)

Rīki: kāts (firma, garums), spole, aukla (mm), ēsma, vizulis

Laika apstākļi (vējš, temperatūra u. c.)

Liecinieki: 1. (vārds, uzvārds, adrese, tālrunis), 2. (vārds, uzvārds, adrese, tālrunis)

Svēršanā un mērīšanā piedalījās: (vārds, uzvārds, amats, iestādes vai uzņēmuma nosaukums)

Paraksts, iestādes zīmogs

Pielikumā: zivs fotogrāfija, zivs 10 zvīņas

“Apliecinu, ka pieteiktā zivs un informācija ir pareiza” – makšķernieka paraksts, datums

Anketa lejuplādējama šeit.

 

zivjutabs

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+