×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

“LA” Belgradā: suši un sake ēdienkartē nomaina Tabuse un Vatanabe

japan16

Latvijas basketbola izlases pirmie pretinieki Rio olimpiskajā kvalifikācijā būs Japāna. Viegla uzkoda pirms nopietnākas maltītes? Tā vajadzētu būt, lai gan basketbolu tagad māk spēlēt visi.

Māk arī japāņi, lai gan nav starp modes noteicējiem pat Āzijas kontinentā. Pērn izcīnītā ceturtā vieta Āzijas čempionātā ir labākais sasniegums kopš 1997. gada. Pirms tam medaļas un nokļūšana kādā lielajā basketbola forumā nav pat rādījusies sapņos. 2013. gadā – 9. vieta, 2011. gadā – 7. vieta, 2009.gadā – 10. vieta, 2007. gadā – 8. vieta, 2005. gadā – 5. vieta. Pēdējais lielais turnīrs Japānai bija 2006. gadā, kad paši uzņēma pasaules čempionātu.
Augsta līmeņa spēļu pieredze, īpaši pret Eiropas komandām, kā arī auguma centimetru trūkums ir lielākie japāņu trūkumi. Šodienas basketbolā informāciju noslēpt nav iespējams un Latvijas izlases treneriem tāda par pirmo pretinieku ir gana.
Japānas izlases treneri neslēpj, ka arī viena uzvara Belgradā būtu ļoti liels panākums un komanda par to cīnīsies. Tomēr primārais esot izveidot labu komandu līdz 2020. gada olimpiādei, kas notiks Tokijā. Pirmie stūrakmeņi tiks ielikti Belgradā.

Līdzjutējiem, kas šodienas spēli vēros Belgradas arēnā vai pie TV ekrāniem, uzmanību vērts pievērst pāris Japānas izlases spēlētājiem.
– Kas ir Juta Tabuse?, vaicāju Jānim Blūmam, pretī saņemot izbrīna pilnu skatienu un pretjautājumu “vai kaut kas japāniski?”
35 gadus vecais Juta Tabuse ir Japānas izlases saspēles vadītājs, kurš pret Latvijas izlasi un Jāni Blūmu spēlēja 1999. gada pasaules junioru čempionātā Portugāles pilsētā Aveiro. Austrumnieki skrēja kā traki un pirmajā puslaikā aizskrēja priekšā arī rezultātā, tomēr mūsējie beigās uzvarēja ar 94:86.
Jānis, toreiz būdams gadu un pat divus jaunāks par citiem, spēlēja tikai trīs minūtes. Tabuse bija viens no Japānas izlases līderiem, guva sešus punktus, bet viņa tālākie ceļi veduši caur Ameriku un 2004. gadā viņš kļuva par pirmo NBA spēlējušo japāni. Četras spēles Fīnksas “Suns” sastāvā drīzāk bija kā mārketinga triks, lai Japānā labāk varētu pārdot NBA video spēles.


“Tagad zināšu, no tās spēles nevienu spēlētāju individuāli neatceros.Toreiz man bija 17. Zinu, ka pret viņiem spēlējām, bija tādi mazi un ātri. Vēlāk mājas man bija Japānas izlases forma, tātad droši vien kaut kad ar viņiem mainījāmies krekliem,” veco tikšanos mēģina atcerēties Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms.

Otrs spēlētājs, kam pievērst uzmanību – 21 gadu vecais un 2,03 metrus garais uzbrucējs Juta Vatanabe. Šo puisi kustību plastikas ziņā mēdz salīdzināt ar horvātu leģendu Toniju Kukoču. Japāņi cer, ka pēc dažiem gadiem Vatanabe spēlēs NBA. Šajā pavasarī Vatanabe pabeidza savu otro sezonu Džordža Vašingtonas universitātes komandā, 36 no 37 spēlēm sākot sākuma sastāvā un vidēji iemetot 8,5 punktus. Vatanabe, kas vairāk spēlē ārējā līnijā, bija komandas labākais metienu bloķētājs. Tiesa, Vatanabe vēl ir jauns un ar izrietošām sekām – treneri sūkstās par muskuļu masas un svara trūkumu.

Japāņi arī tagad būs maziņi un ātri. Viena no galvenajām japāņu nācijas īpašībām ir centība, tādēļ jārēķinās, ka viņi laukumā rezultāta sasniegšanai atdos visu. Varbūt, pat mazliet vairāk.
Tikai četriem spēlētājiem augums pārsniedz divus metrus. Latvijas izlase katrā pozīcijā būs garāka un pieredzējušāka. Gribas teikt – arī meistarīgāka. Jauna pasaule šādās spēlēs nav jāizgudro, jācenšas labi nospēlēt savu spēli un tad būs arī rezultāts. Latvijas izlases šajā modelī spēlētāji ar NBA pieredzi nav, lai gan vārēja būt. Tomēr mums ir laba komanda, Latvijas izlase šovakar būs favorīte un mērķis ir tikai viens – uzvara.
“Japāna ir disciplinēta komanda, bet vienlaicīgi tās izpildījumā ir arī avantūras. Japāņi vārda tiešajā nozīmē strādā aizsardzībā. Mums tas jāizmanto un uzbrukumā jāakcentē uzmanība uz mūsu pašu spēli, lai izpaustos pretinieku vēlme viens otram palīdzēt. Savukārt aizsardzībā mums pats galvenais ir neimprovizēt – spēlēt pareizu un klasisku aizsardzību,” spēles uzdevumus ieskicē Ainārs Bagatskis.

Latvijas izlase ir izteikta favorīte arī bukmeikeru skatījumā, kas paredz mūsu komandas uzvaru ar vairāk kā 20 punktu pārsvaru. Pārlūkojot bukmeikeru piedāvājumu, tiek prognozēta Latvijas uzvara ar rezultātu 87:65. Mums pret šādu spēles iznākumu nekas nav iebilstams!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+