×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

“LA” Belgradā: svelme no ielām pārceļas uz basketbola arēnu

Foto - F64Foto - F64

Pirmdienas rīts Belgradā uzausis ar +25 grādu karstumu, dienas laikā svelme kļūst tikai stiprāka un droši vien savu apogeju sasniegs vakarā jau “Kombank Arena” iekšpusē. Tur sāksies Rio olimpiskais spēļu kvalifikācijas turnīrs, pirmajā mačā tiekoties Latvijas un Japānas izlasēm.

Latvijas izlase Belgradā ieradās sestdienas vakarpusē ar “AirBaltic” līgumreisu. Basketbolistiem pēdējā desmitgadē reta ekstra, kas pamatīgi ļāva ietaupīt spēkus. Neliela 20 minūšu aizķeršanās bija tikai rindā pēc Serbijas robežssardzes pasē iespiestā zīmoga. Klusi un nosvērti, pat nemanot jubilāra Jāņa Timmas dzimšanas dienas faktu, komanda ieradās viesnīcā. Kūka esot bijusi, bet no kājām šīs paaudzes spēlētājus gāza smiekli par Vācijas un Itālijas futbola izlašu pendeļu drāmu. Brokastīs galdi lūza no pārpilnības, par iespējām gultā izstiept kājas nesūdzējās arī virsdivmetrinieki. Blakus lietas basketbolam netraucē, komanda ārpus viesnīcas tiek pavadīta ar policijas eskortu. Serbija ir basketbola lielvalsts, arī organizatoriskās lietās.

Svētdienas rītā Latvijas izlase jau bija “Ranko Zeraviča” hallē, kas komandām ir kā rezerves treniņu laukums. Belgradā ir pamatīga svelme, mazajā arēnā tā plūda iekšā pa atvērtajām durvīm un no spēlētāju krekliem varēja izgriezt sviedrus, lai gan treniņš nebija smags. Pēc garās sezonas tādi nav vajadzīgi un Bagatskis pat spriež, ka spēlētāji jau ir noguruši no trenēšanās. Pietrūkst spēļu emocijas.

Latvijas izlases medicīnas personāls tikmēr neatceras reizi, kad par visiem spēlētājiem var teikt – praktiski vesels. Pēc treniņa ledus kompreses potītei un celim bija vajadzīgas tikai komandas kapteinim Jānim Blūmam. Tā iegājies, Jānis nereti labprāt paguļ arī ledus vannā. Profesionāla atjaunošanās, nekas vairāk – faniem par ledu nav jāsatraucas. Uz pirmdienas spēli klāt būs arī LBS sarūpētais līdzjutēju autobuss.

Svētdienas vakarpusē Latvijas izlase iepazina “Kombank Arena” plašumus, kurā vieta ir 20 000 skatītājiem. Pirmo reizi te biju pirms 11 gadiem Eiropas čempionāta finālturnīrā, toreiz jaunajai arēnai šķita cita spozme, tomēr gana mājīgi ir arī tagad. Arī mūsu līderi Jānis un Dairis pa šo laiku no Talsu un Rūjienas šaurības izauguši līdz pavisam citiem plašumiem. Septiņi no pašreizējā sastāva pērnajā rudenī uzspēlēja Lilles futbola stadiona plašumos, tādēļ arēnas izmēri vairs nav pārsteigums.

Var pārsteigt serbu līdzjutēji, kuri saviem mīluļiem spēj radīt fantastisku atbalstu. Kas ir Belgradas “Kombank Arena” elle, no šī sastāva zina tikai retais – treneris Ainārs Bagatskis un saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks. Tiesa, par iespējamo tikšanos ar Serbiju pagaidām neviens nedomā. Dienas kārtībā ir Japāna, kā nākamā Čehija. Rio sapnis ir pavisam tuvs un tajā pat laikā pašlaik vēl tāls. Četru spēļu attālumā.

Belgradas arēnā atmosfēra būs nokaitēta. Jau sestdienas pēcpusdienā uz šodienas vēlo spēli starp Serbijas un Puertoriko izlasēm bija pārdotas vairāk kā 8000 biļetes, uz nākamās sestdienas finālu (Serbijas izlases dalība tajā nav garantēta!) deviņi tūkstoši. Visticamāk, mājinieku spēlēs arēna būs piepildīta. Samērīgas ir biļešu cenas – uz spēli no 400 dināriem (nepilni četri eiro) kaut kur pie arēnas griestiem līdz 1800 dināriem (aptuveni 15 eiro) par dienas biļeti uz abām spēlēm. Uz pusfināliem un finālu būs mazliet dārgāk.

Serbu drukātajā presē, kura joprojām iznāk septiņas dienas nedēļā, svētdien vēl dominēja Novāka Džokoviča zaudējums Vimbldonā un Eiropas čempionāts futbolā, taču aizmirsts nebija arī basketbols. Serbijas izlases treneris Saša Džordževičs neslēpa, ka kopā ar taktikas shēmām ļoti cer uz Belgradas arēnas doto enerģiju. Būs karsti.

Latvijas izlase treniņu noslēdza ar meditatīviem vingrinājumiem, pāris minūtes klusumā guļot uz basketbola zāles grīdas. Ainārs Bagatskis žurnālistiem mazliet atklāja spēles plānu pret japāņiem. “Japāna ir disciplinēta komanda, bet vienlaicīgi tās izpildījumā ir arī avantūras. Japāņi vārda tiešajā nozīmē strādā aizsardzībā. Mums tas jāizmanto un uzbrukumā jāakcentē uzmanība uz mūsu pašu spēli, lai izpaustos pretinieku vēlme viens otram palīdzēt. Savukārt aizsardzībā mums pats galvenais ir neimprovizēt – spēlēt pareizu un klasisku aizsardzību.” Galvenais uzsvars nebūs pretinieks, bet gan pašu spēle. Mums jāspēlē savs basketbols – tā ir trenera Bagatska basketbola aksioma. Izņēmums nebūs arī šī reize.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+