×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

“LA” galvenā redaktore: Ceram saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem (15)

Foto: Dainis BušmanisFoto: Dainis Bušmanis

Attēlā Voldemārs Krustiņš

Laikraksta “Latvijas Avīze” (“LA”) redakcija ir nobažījusies par iespējamām pārmaiņām redakcijas padomes sastāvā un piektdien cer sagaidīt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, saka “LA” galvenā redaktore Linda Rasa.

Viņa norāda, ka redakcija šonedēļ no “LA” dibinātāja, ilggadējā redakcijas padomes priekšsēdētāja Voldemāra Krustiņa saņēmusi informāciju, ka viņam ir paziņots par līdzšinējās sadarbības vienpusēju pārtraukšanu tūlīt un nekavējoties.

“Tā kā šīs atbrīvošanas iemesli šādā steidzamā formā mums nav zināmi, tas radījis bažas par laikraksta redakcionālās neatkarības un nacionāli konservatīvās politikas kursa saglabāšanu,” atzīst Rasa. “Krustiņš ir viens no avīzes viedokļu līderiem un viņa aiziešana no redakcijas nevarētu palikt arī lasītāju nepamanīta – daudzi ilggadēji lasītāji “Latvijas Avīzi” identificē, pirmām kārtām, ar viņu.”

Laikraksta galvenā redaktore akcentē, ka patlaban redakcijas rīcībā ir tikai Krustiņa sniegtā informācija. Valde redakciju oficiāli nav informējusi par iespējamo redakcijas padomes priekšsēdētāja atbrīvošanu no darba.

Saskaņā ar pieejamo informāciju, piektdien paredzēta AS “Lauku Avīze” padomes sēde, kad arī redakcijas darbinieki no padomes cer iegūt nepastarpinātu informāciju par radušos situāciju un turpmāk gaidāmo rīcību. Attiecīgi tad arī redakcija lems par tālāko rīcību, norāda Rasa.

“Mēs darīsim visu, lai redakcionālā politika nemainītos. Lielā mērā tieši pateicoties “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kuri mūs turpina abonēt un pirkt, uzņēmums ir strādājis ar peļņu, līdz ar to nav bijis tieši atkarīgs no īpašnieka dotācijām un mēs esam spējuši saglabāt redakcionālo neatkarību,” piebilst Rasa.

AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis akcentēja, ka, pretēji atsevišķos plašsaziņas līdzekļos izskanējušajam, Voldemārs Krustiņš nav atbrīvots no redakcijas padomes vadītāja amata. Redakcijas padomi ir plānots paplašināt, atzina Kļavinskis, norādot, ka vairāk par iespējamām izmaiņām būs zināms piektdien pēc padomes un valdes sēdes.

Arī AS “Lauku Avīze” padomes priekšsēdētājs Olafs Berķis intervijā Latvijas Radio programmā “Pēcpusdiena” atzina, ka pagaidām “nekādi lēmumi nav pieņemti”, un par iespējamajām izmaiņām vēl notiek diskusija. Iespējams, ka gala lēmums par varbūtējām izmaiņām redakcijas padomes sastāvā sapulcē piektdien nemaz netiks pieņemts, pieļāva Berķis.

Viņš vienlaikus solīja, ka nedz laikraksts, nedz citi AS “Lauku Avīze” izdevumi nemainīs savu redakcionālo kursu. “Laikraksts paliks nacionāli konservatīvs un visas tās baumas, ka atlaidīs [galveno] redaktori [Lindu Rasu] un darbiniekus pakļaus cenzūrai un ietekmēšanai, ir absolūtas muļķības,” teica Berķis.

AS “Lauku Avīze” padomes priekšsēdētājs piebilda, ka no īpašnieka puses nekad nav bijuši mēģinājumi ietekmēt laikraksta redakcionālo politiku. Vēl vairāk – Krustiņš pat ir aicinājis īpašnieku piedalīties redakcijas padomes sanāksmēs, taču no tā Berķis atturējies.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Jānis Ivanovskis Atbildēt

  Vai tad mums tagad nebūtu jāsametas pa eirām un jāuztur par pašu naudu jaunu Latvijas avīzi pilnā iepriekšējās redakcijas sastāvā
  bet lai berķiem, lembergiem un viņu maskavas varenajiem ventbunkura ietekmētājiem paliek sava privāta jaunveidojama mēslu lapa
  Bet gan jau tie primitīvie naudas pelnītāji kā berķi u.c. sapratīs ka bez speciālas piesponsorēšanas neviens finansiāli tādu neizvilks – abonēs varbūt putinieši, bet tad jau krievu mēlē – Gazeta ventbunkera

 2. ka LA vēlas iet uz pašiznīcību, jo zaudēs jau tā sarukušo abonentu skaitu. Nu ieviesies dzīvē kāda muļķa teiciens :”JUMS JAU TĀDS VECUMS!” Pat dakteri šo frāzi lieto savā leksikā attiecībā uz pacientiem!!! Ir nu gan laiki…Taču Krustiņa kungam nevajadzētu pielikt šo ULTIMATĪVO frāzi, jo viņš avīzi izveidoja un viņa vadībā tā kļuva tautas mīlēta un gaidīta ar vislielāko abonentu skaitu !?? TAS NAV MAZSVARĪGI!?? Viņš NAV sagrabējis vecis… Es vairs nevaru pasūtīt LA, kaut tā manā pastkastītē bija no paša sākuma!? Milzīgs skaits abonētāju tagad dzīvo citur Eiropā. Mēs ar draudzeni kopelējamies – viena avīze uz abām. Vēl varam abonēt, bet jā sāks palikt tāda kā NRA, tad neabonēsim…

 3. Krustiņu “atstāt uz nākošo termiņu” !!!

 4. Cenšos pasūtīt Latvijas Avīzi / Lauku Avīzi/ , darbs bija saistīts ar lauksaimniecību , atzinīgi novērtēju tur esošās publikācijas – korekti sniegtas problēmas , risinājumi / kaut vai LIZ atgriešana par LIZ Bebros/ utt.
  Ko var teikt – ja kolektīvs ieguldījis lielu darbu avīzes “attīstībā un izveidošanā”, un tāds paziņojums ?
  Viela pārdomām ?

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Latvijā tik tiešām ir vienīgā Avīze ir “LA”! Vēl tai varētu pieskaitīt “Dundadznieku” un tas arī viss.
  Visas Dienas, NRA, Kas jauns u.t.t. ir derīgas krāsns iekurināšanai, tomātu stādu ietīšanai tirgū vai sentēvu gadiem izkoptā pielietojumā. “LA” nu reiz bija tā Avīze, ko, lasot, tu sajuti, ka šeit runā latvietis par Latviju!
  Krustiņa kungs ir gados, bet tas nav iemesls, lai onkuli atbrīvotu no darba. Jauniem ir vecie jāapdzen vismaz par vienu riņķi, lai uzdrošinātos uz kaut ko kandidēt. Nezinu to Berķi, bet, pēc balss spriežot, arī viņam tramvajā jau sen skaistas meitenes piedāvā iespēju apsēsties. Nojaušu, ka viņš tramvajā nemaz nebrauc, tas tā, teorētiski. Arī viņa draudzene sen jau ir pārdzīvojusi menopauzi, tā, ka Krustiņa kungs abu sabiedrībā iederas tīri labi (vecuma ziņā, protams) un ciniski ir šo ”kaiti” minēt par atlaišanas iemeslu.

 6. Lasot radaas jautaajums: Vai cepureem arii var aizbraukt jumts??? 🙂

 7. Tagad Latvija MODE atlaist darbiniekus kuri izglitojusies PSRS laika ,tad jau ari musu slupstetaja straujuma ari jaatbrivo no darba ,izglitibu ieguvusi PSRS laika ka ari visus parejos kuri macijusies PSRS laika bus jaunajiem darba vietas.

 8. Kāpēc vajadzīgs “īpašnieks” avīzei, kuru uztur tās lasītāji?

 9. ” Pie mums neaizstājamo nav / Незаменимых у нас нет!” Miljonāru tautas gudrība.

 10. Vai pie redakcijas netika redzēta RUDA LAPSA? Tai tā nauda par vietu ir jāatpelna…

 11. Cerams, ka nekļūs par otru tādu pašu melu lapu, kā NRA.

 12. e2s vairak nelasisu so avizi!cilveks kas vinu izlaida ilgus gadus tiek atbrivots no sava amata!!!kas tas Berkis ir?

 13. Ar Krustiņu, labi ka vēl tā. Agrāk būtu bijusi lode pakausī.

 14. Pensionāram Krustiņam pārvilkts krusts – lai dod vietu jaunākam bezdarbniekam!

 15. Bistama zina. Pirmais iespaids ir, ka LA vadiba ir jau ietekmeta rikoties nevelama virziena. Uzticiba avizes integritatei smagi apdraudeta.

Draugiem Facebook Twitter Google+