Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Aizsardzības balsts Sotnieks par konfektēm un kļūdu labošanu0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases aizsardzības balsts Kristaps Sotnieks sarunai ar žurnālistiem piekrīt reti, bet pēc uzvaras pār Vāciju arī viņš bija gatavs piestāt, lai gan sviedri tecēja aumaļām.

Kristapam pasaules čempionātā ir lielākais spēles laiks Latvijas izlasē – vidēji mačā 23:35 minūtes, bet pret Vāciju Sotnieks laukumā pavadīja vairāk kā 25 minūtes. Garā ceļa no laukuma līdz ģērbtuvēm atvieglošanai spēlētājs bija novilcis slidas.

“Bijām noskaņojušies, jo zaudējām Vācijai olimpiskajā kvalifikācijā un pagājušā gada pasaules čempionātā. Tā bija lielākā motivācija, kāpēc gribējām uzvarēt. Citu variantu neviens nemaz nepieļāva,” teica Sotnieks. “Nospēlējām savā līmenī, bez kļūdām, savā zonā diezgan normāli, tāpēc arī tāds rezultāts. Iemetām īstajā brīdī, otrais gols bija izšķirošais. Sapratām, ka 1:0 neko negarantē, jāiziet uz trešo periodu tā, it kā zaudētu ar diviem vārtiem. Ja ietu ar domu noturēt rezultātu, tad zaudētu. Nevaram sēdēt aizsardzībā, bija jāspēlē aktīvi. Nepieļāvām tādas kļūdas kā citos čempionātos.”

Sotnieks slavēja vārtsargu Elvi Merzļikinu: “Viņš ir mūsu lielais valis. To zina arī pretinieki, bet Elvis ar katru spēli kļūst arvien labāks. Šodien arī stabiņi palīdzēja, reizēm mums paveicas un labi, ka tā.” Latvijas izlases pirmos vārtus, kurus iemeta Ronalds Ķēniņš, aizsargs nosauca par konfekti.

Saistītie raksti

Pret Vācijas izlases zvaigzni Leonu Draizaitlu esot bija grūtāk spēlēt, bet pārējie vācieši neesot īpaši izcēlušies, atzina 31 gadu vecais aizsargs. “Bija momenti, kad iespieda mūs, gāja ar diviem forčekā, bet nekas ārprātīgi grūts. Tā nav Kanāda.”

Latvijas izlasei nākamā spēle pirmdien 21.15 tieši pret Kanādu, bet ceturtdaļfināla liktenis izšķirsies dienu vēlāk cīņā pret Dāniju.

LA.lv