Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Hārtlijs lepns par latviešu cīnītājiem2

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pasaules čempionātā izcīnītā punkta pret ASV (2:3 pagarinājumā) atzina, ka ir lepns par spēlētāju pašatdevi un cīnītāju raksturiem.

Boba Hārtlija tēzes

– Esam laimīgi par jebkuru iegūto punktu, jo nekad nezini, kāda būs situācija turnīra beigās. Veids, kā cīnījāmies, bloķējām metienus, Elvja spēle vārtos – gribētu, lai puiši tagad varētu priecāties par uzvaru. Viņi to bija pelnījuši. 95 procenti no pretinieku komandas spēlē NHL, tā kā aizvadījām ļoti labu sniegumu un esmu lepns par komandu.

– Situācijās ar skaitliskā sastāva pārkāpumiem pievīla komunikācija. Daudzi spēlētāji ir jauni, pieņēma nepareizus lēmumus.

– Mēs esam cīnītāji, cenšamies attaisnot līdzjutēju cerības. Gribam iekļūt ceturtdaļfinālā un iet tālāk, tāpēc spēlētāji grib parādīt iespējami labāko sniegumu. Kad zaudē, tad nemaz negribu redzēt ģērbtuvē smaidus. Viņi ir lepni, Elvis aizvadīja lielisku spēli, viņš allaž savas komandas ved pretī panākumiem – “Lugano”, izlasi. Man ļoti patīk viņa aizrautība, atgādina Patriku Ruā, acis deg, ir ļoti ātrs un atlētisks, tāpat pārliecināts par sevi. Ir jātic, ka vari būt labākais.

– Trešajā periodā pārgājām uz spēli trijās maiņās, jo gribējām uzvarēt. Arī ASV pārgāja uz trim maiņām.

– Bļugers mums iedevis vairāk iespēju.

– Ar Andri Džeriņu vakar parunāju un vaicāju – kā jūties? Viņš nemaz neatbildēja, jo esot šeit atbraucis, lai spēlētu, nevis nespēlētu. Viņš ir ļoti lepns latvietis un grib pārstāvēt savu valsti, neskatoties uz to, vai ir traumēts vai nav.

Saistītie raksti

– Mārtiņa Karsuma trauma ir liels zaudējums – esam palikuši bez līdera, cīnītāja. Ļoti viņu cienu. Ja būtu jauns puika, gribētu spēlēt tieši kā Karsums. Tāpat Mārtiņš ir lielisks komandas cilvēks un personība. Viņš daudz upurēja, lai būtu šajā čempionātā.

– Aizsargus iedrošinām mest pa vārtiem. Uvim iznāca vārtu guvums, trešajā periodā arī trāpīja pa pārliktni (Ralfs Freibergs).

LA.lv