Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Kad Bukarts piedāvā ar nūju iedot pa olām…0

foto: AFP/LETA

Latvijas un Dienvidkorejas hokeja izlašu spēlē tiesneši vairākkārt lēmuma par sliktu mūsējiem. Viens no tiem bija, kad Rihardam Bukartam pretinieks ar nūju trāpīja pa kājstarpi – tam būtu jābūt sodam 5+20 minūtes, taču tā vietā abi dabūja pa divām minūtēm, latviešu uzbrucējs tika aizsūtīts uz noraidīto soliņu par tēlošanu.

“Jums kādam ir pa olām trāpīts ar nūju? Varam pamēģināt, ja gribat. Galīgi nav patīkami, bet tiesneša lēmums iedot man arī noraidījumu bija slikts, es tāpat vien negulētu uz zemes un netēlotu. Bija sāpīgi,” teica Bukarts.

Viņš skaidroja, ka korejieši centušies provocēt: “Gribēja dabūt vairākumus un tas ir saprotami, tā jāspēlē katrai komandai, kas ir iedzinējos. Bet mēs ļoti gudri nospēlējām un neatbildējām.”

Saistītie raksti

Jau no mača pirmajām minūtēm varēja redzēt, ka Latvijas izlase ir meistarīgāka un pelnīti uzvarēja ar 5:0. “Izgājām gatavi,” uzsvēra Rihards, kurš piedalās otrajā pasaules čempionātā, “guvām vārtus, tas deva pārliecību un bija arī otrie. Roberts iemeta svarīgu golu, rezultāts kļuva 3:0.”

Latvijas izlase deviņās pārbaudes spēlēs guva tikai astoņus vārtus. Herningā rezultativitāte uzlabojusies – trijos mačos deviņas ripas. “Ceru, ka maisam gals vaļā, tagad pārliecībai jābūt lielākai. Nevarat iedomāties, kāda spēlētājam ir sajūta, kad gūsti vārtus. Tā ir jāsaglabā. Liels prieks par brāli un visiem, kas šodien iemeta, tāpat arī Elvja sauso spēli,” norādīja Bukarts.

Latvijas izlase ar trijos mačos iegūtiem pieciem punktiem B grupas kopvērtējumā pacēlusies uz ceturto vietu.

LA.lv