Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Kapteinis par somiem, miegu un “tūristu” Balceru0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases kapteinis Roberts Bukarts pirms svētdien vakarā gaidāmā mača pret Somiju pastāstīja žurnālistiem par atmosfēru komandā pēc pirmās uzvaras, sajūtām pirmo reizi pasaules čempionātā esot kapteiņa lomā un arī lielā pārsteiguma autora Rūdolfa Balcera ienākšanu valstsvienībā.

“Izbaudījām uzvaru pret Norvēģiju, vakarā kopā sanācām un pasēdējām mierīgi. Bobs eiforiju nekad ilgi neļauj turēt, uzreiz vakarā bija video sapulce, parādīja labās un sliktās lietas. Domās jau tad bijām pret Somiju. Hārtlijs ir ļoti acīgs, jau spēles laikā pasaka video trenerim, kas ir jāsagriež un jau bija gatava informācija.

Pret Norvēģiju labi spēlējām, parādījām raksturu un no 0:2 uzvarējām. Bijām pelnījuši.

Treneris parādīja, kā somi spēlē, galvenais faktors ir kustība – viņi ir ātri un grib spēlēt lielos ātrumos, tāpēc tad, kad viņiem ir ripa, mums jāslido līdzi, nevis jāgaida. Pret Dienvidkoreju (8:1) iemeta trīs vārtus mazākumā, tā kā vienalga, vai ir vairākums vai mazākums, uzbrūk un tam jābūt gataviem.

Mans un maiņas sniegums pret norvēģiem? Galvenais ir uzvara, katra maiņa grib būt rezultatīva un gūt vārtus. Vakar tas mums neizdevās, bet es esmu priecīgs, ka spēlēju pasaules čempionātā, jo slidoju divas nedēļas, tāpēc fizisko kondīciju gribētu labāku.

Mums katram jābūt līderim – ne tikai hokejistiem, bet vispār iedzīvotājiem, tad arī valsts būs labāka. Izlasē katrs mēģina runāt un rādīt piemēru uz ledus. Kā viens vesels ejam uz priekšu.

Saistītie raksti

Es jauniešu un junioru izlasēs arī vienmēr esmu bijis kapteinis vai asistents, tā kā tas nav kaut kas tāds, kas man liek domāt par kaut ko un traucē miegu, cenšos spēlēt savu spēli. Bobs teica, ka nav nozīme vai ir burts uz formas vai nav, visiem jābūt līderiem.

Balcers iemeta lieliskus uzvaras vārtus, tas būs turnīra smukākais gols. Bet tas bija vakar, šodien jāmet jauni vārti. Pozitīvi, ka ir kaut kas pozitīvs Latvijas hokejā, laba sezona un debija izlasē. Visi par viņu priecājamies, bet Bobs nepieļauj pacelšanos virs zemes. Ja to ieraudzīs, piezeminās. Rūdolfs mums pievienojās lidostā, daudzi nemaz nezināja, kā viņš izskatās, likās, ka tūrists iekāpis autobusā. Visu laiku nav dzīvojis Latvijā, čaļi īsti nepazina, bet tagad visi zina, kā izskatās.”

Spēle šovakar sāksies 21.15 pēc Latvijas laika.

LA.lv