Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Korejieši atvainojas, hokejisti izjoko Koziolu2

foto: LETA

Dienvidkorejas hokeja izlases pārstāvji atvainojās par nekorekto spēli vakar, “LA” trešdien sacīja Latvijas Hokeja federācijas  (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

“Dzīvojam vienā viesnīcā ar korejiešiem un ir kopīga ēšanas telpa. Brokastīs pie mums pienāca viens no viņu delegācijas vadītājiem un atvainojās, teica, ka rīcība vakar nebija tāda, kā viņiem māca un tā ir Korejas hokeja necienīga. Visu cieņu,” teica Koziols.

Dienvidkorejas hokejisti, lai arī laukumā bija acīmredzami vājāki un zaudēja ar 0:5, vairākas reizes nospēlēja rupji. Daudzi uzskata, ka tik vāja komanda kā Dienvidkoreja elites divīzijā sen nav bijusi. “Itāļi pērn arī nebija diez ko spēcīgi, visas spēles zaudēja. Sports ir sports, elites divīzijā viņi tika, olimpiāde korejiešus mobilizēja. Redzēsim, kādi nākamgad būs briti,” sprieda Viesturs Koziols.

Viņš atzina, ka pasaules čempionāta organizācija Herningā ir krietni labāka nekā Kopenhāgenā, kur spēles aizvada A grupas astoņas komandas. “Mums ģērbtuves ir ļoti plašas, treneru istabas, milzīga atpūtas telpa, ļoti laba trenažieru zāle. Turpretim Kopenhāgenā ģērbtuves ir ļoti šauras,” atzina LHF ģenerālsekretārs, piebilstot, ka galvaspilsētai pluss ir tas, ka viesnīca atrodas divu minūšu gājienā no halles, bet Herningā trīs izlases, tostarp Latvija dzīvo 40 kilometrus attālajā Silkeborgā.

“Bet spēlētāji malači, nekurn. Pajoko, ne diena nepaiet bez jokiem, arī mani nes cauri, bet es cenšos atbildi parādā nepalikt,” smaidīja Koziols.

Saistītie raksti

Pirmās trīs spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras, viņš nevēlējās izvērtēt: “Vēl priekšā četri mači, jāuzvar mūsu līmeņa komandas un jāpacīnās ar stiprajām. Arī spēle pret ASV sāksies ar 0:0 uz tablo.”

2021. gadā pasaules čempionāts risināsies Rīgā un Minskā. Koziols atzina, ka esot Dānijā mācās no viņu pieredzes, lai hokeja svētki izdotos pēc iespējas labāki.

LA.lv