Sports
Hokejs

“LA” Herningā: “Laime Pilnīga” dzied hokeja faniem un cīnās ar auto likstām (plus foto)0

foto: Ilmārs Stūriška

Pasaules hokeja čempionātā Herningā vairākus koncertus sniedza latviešu rokgrupa “Laime Pilnīga”, saņemot lielu atsaucību no Latvijas un citu valstu faniem, bet paralēli tam arī skatījās spēles un risināja problēmas ar automašīnu.

“Ar Latvijas hokeja delegācijas starpniecību saņēmām laimīgu ielūgumu no Herningas pašvaldības uzstāties čempionāta laikā fanu zonā un arī pilsētā. Izmantojām iespēju īstenot sapņus,” pastāstīja grupas basģitārists Jānis Olekšs, piebilstot, ka viņus uzņem ļoti silti, lai gan uzstājas ne tikai pēc Latvijas spēlēm. “Ārzemnieki nāk klāt un jautā, kā uzrakstīt grupas nosaukumu interneta resursos, lai atrastu mūsu dziesmas. Tas viņiem nav vienkārši, uzsvarus liek kā pagadās, tāpat kā komentētājiem ar hokejistu uzvārdiem – Dogavins (Daugaviņš), Nišvišs (Ņiživijs).”

Olekšs divos pasaules čempionātos bijis kā fans, viņš arī uz skatuves kāpj pieredzējušā Latvijas izlases kreklā, kuru aizlienējis no brāļa.

“Atmosfēra fantastiska, var just, ka Dānija nav tālu no Latvijas. Forši izvilkām norvēģus, ar somiem gāja kā gāja. Pie televizora ekrāna var labāk redzēt, kas notiek, bet emocijas arēnā ir neaprakstāmas,” pirms vakardienas spēles pret Dienvidkoreju teica solists Ervīns Ramiņš, kurš Herningā pirmo reizi vēroja hokeju klātienē. Ģitārists Mārcis Vasiļevskis atzina, ka pēc uzvaras pār norvēģiem zvanījis tēvam un apsveicis viņu. Kur slēpjas latviešu hokeja gēns? “Mēs esam interesanti cilvēki, sapulcējamies šādos mirkļos un esam neapturami,” sprieda Ramiņš. “Hokejs vēsturiski ir mums iekodēts, viss nāk paaudzēs.”

Interesanti, ka Herningā grupas spēkratam bija sabojājies akumulators un iedarbināšanai nācās auto stumt kā bobsleja kamanas. Jāteic, ka kvartetam tas arī sekmīgi izdevās. “Tā mums ir laba pamošanās un treniņš,” pasmējās grupas dalībnieki, cerot, ka tomēr izdosies ķibeli atrisināt.

“Laime Pilnīga” šopavasar izdevusi albumu “Sinergy and waterlilies” un jau piektdien to prezentēs Abgunstes muižā Jelgavas novadā.

Saistītie raksti

Jāpiebilst, ka vakar Vejlē, kas ir galvenā Latvijas līdzjutēju mītnes vieta čempionāta laikā, bija pirmā “Balto kreklu” ballīte, kurā tradicionāli uzstājās Normunds Jakušonoks. Latvieši tur dejas griezīs arī pēc rītdienas spēles pret ASV.

Galerijas nosaukums
LA.lv