Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Lielais hokejs omulīgajos Dānijas laukos (plus foto)0

foto: Ilmārs Stūriška

Pasaules čempionāts Dānijā sācies ar aizraujošām cīņām un šodien uz skatuves uznāks arī Latvijas hokejisti, spēkojoties ar Norvēģiju. Nelielajā Herningā vai ik uz soļa jūtams, ka še pirmo reizi notiek lielie hokeja svētki.

Iepriekšējos gados Latvijas izlase spēlēja lielpilsētās, īpaši to var attiecināt uz Maskavu un Prāgu, kur uz kopējā fona hokejs pazuda. Herningā ir pavisam cita aina. Ar aptuveni 50 tūkstošiem iedzīvotāju tā ir mazākā pilsēta šajā gadsimtā, kur noris pasaules čempionāts. Toties jūtama omulība kā iedzīvotājos, tā organizatoros. Tik viesmīlīgus īrētā dzīvokļa saimniekus nekad iepriekš nebija nācies sastapt. Var just arī, ka Dānijas Hokeja federācija un pašvaldība ir pacentusies, no centrālās stacijas uz halli pilsētas nomalē kursē bezmaksas autobuss. Dažādas mazas nebūšanas gan ir, bet nav nekas ārkārtējs un gan jau tuvākajās dienās sistēma ieies pareizajās sliedēs.

Jā, Dānija ir dārga un tas atbaidījis daudzus Latvijas līdzjutējus. Runā, ka mūsējo fanu skaits būšot mazākais pēdējā desmitgadē. Herningā sālīta iznāk gan dzīvošana, gan maltītes, turklāt apskates vietu maz un nokļūšana daudz neērtāka, jo no Kopenhāgenas jābrauc vēl 300 kilometri. Bet mūsējie te ir gaidīti, jo pilsētā norādēs uz hokeja fanu pulcēšanās vietu ir uzraksts dāņu, angļu un latviešu valodā.

2010. gadā atklātā “Jyske Bank Boxen” arēna ir neierasta gan no ārpuses, gan iekšpuses, kur visas skatītāju sēdvietas izveidotas no saliekamajām tribīnēm. Akreditāciju centrā kāda brīvprātīgā no Latvijas kolēģus iepriecinājusi ar “Serenādes” konfektēm.

Latvijas izlasei pirmā spēle sestdien pret Norvēģiju, kas pasaules rangā atrodas četras vietas augstāk par mūsējiem (devītā vieta pret 13) un februārī ar lielu veiksmes devu iekļuva olimpisko spēļu ceturdaļfinālā. Ja gribam domāt par izkļūšanu no grupas, jāsāk ar uzvaru. Latvijas izlase šodien ar svinīgām pusdienām atzīmēja Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu un gatava pārtraukt sagatavošanās procesā ieilgušo neveiksmju sēriju. Par lielu Latviju!

Galerijas nosaukums
LA.lv