Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Masaļskis par spēcīgāko vārtsargu trio izlases vēsturē0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases pašreizējais vārtsargu trio ir spēcīgākais vēsturē, uzskata valstsvienības treneris un ilggadējais vārtsargs Edgars Masaļskis.

Latvijas izlases vārtus pirmajā spēlē pret Norvēģiju (3:2 papildlaikā) sargāja Elvis Merzļikins, šovakar pret Somiju spēlēs Kristers Gudļevskis. Kā trešais numurs turnīrā ir jaunais Matīss Edmunds Kivlenieks.

“Ir interesanti pasaules čempionātā būt kā trenerim, ne spēlētājam,” sacīja Masaļskis, kurš izlasi pārstāvējis 15 čempionātos pēc kārtas. “Darbs tāpat pietiekami nopietns, lai gan nav tik redzams kā laukumā. Agrāk bija jādara tas, ko liek, tagad ir vairāk brīvais laiks, varu individuāli pastrādāt, paskriet. Bet vairāk jāskatās hokejs. Pašam vairs negribas uzvilkt formu un iet laukumā, bet sākot trenēt Rīgas “Dinamo” gan vēl gribējās. Es izlasē darbojos tikai ar vārtsargiem, bet spēles laikā sēžu blakus mūsu video trenerim Pēterim Gromam un kopā skatāmies epizodes.”

Pret Norvēģiju Elvis Merzļikins ielaida divus vārtus. “Elvim bija grūti ieiet spēlē, pirmais gols nebija veiksmīgs. Visu cieņu, norvēģis labi trāpīja, bet Elvis pieļāva nelielu kļūdu, pēc tam gan nospēlēja labi un izglāba mūs svarīgākajos brīžos,” teica Edgars Masaļskis, slavējot viņa un Kristera Gudļevska labās savstarpējās attiecības. Ne visi vārtsargi varot tā sadzīvot. Viņš pats vēl nesen ar abiem kopā spēlēja. “Attiecības tagad ir nedaudz citādākas. Palīdzu ar padomiem, ir labi, viņi uztver to, ko es saku. Nekad nebūšu tas, kurš teiks, ka vajag tikai tā un ne citādāk, līdz ar to mēs labi atrodam kompromisu par treniņu vingrinājumiem un to arī pildām. Katram individuāli. Viņi ir viegli audzēkņi.”

Galavārds vārtsargu izvēlē piederot galvenajam trenerim Bobam Hārtlijam, kurš arī konsultējas ar asistentiem. “Kivleniekam nav viegla situācija, daudz vārtos netiek treniņos, bet jāuztur sevi labā kondīcijā, lai, ja nu kas, tad varētu spēlēt. Viņš labi to apzinās, pozitīvs džeks un ar to arī palīdz komandas biedriem justies labāk.”

Saistītie raksti

Edgars piekrīt, ka šo var saukt par spēcīgāko vārtsargu trio izlases vēsturē: “Daudzus čempionātus biju praktiski viens, bet tagad ir trīs tiešām ļoti labi vārtsargi.”

Šovakar 21.15 Latviju gaida pārbaudījums pret spēcīgo Somiju, kas čempionātu iesāka ar 8:1 sagraujot Dienvidkoreju. “Somi ir ļoti ātri, jauna komanda un grūtākais būs apstādināt uzbrukumus. Būs sarežģīti noturēt tempu, bet mēs neejam zaudēt, katrā mačā cenšamies tikt pie punktiem. Būsim kaujinieciski noskaņoti. Viņi visas 60 minūtes spēlē ar domu par uzbrukumu, pat mazākumā,” norādīja Edgars Masaļskis.

LA.lv