Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Pavlovs par interneta komentētājiem un melno darbu laukumā1

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējam Vitālijam Pavlovam pēdējās divās sezonās nav sekmējies ar vārtu gūšanu, bet viņa uzdevums nebūt nav zibeņot pretinieku laukuma pusē.

“Šodien vairāk bija nomierinošais treniņš, paslidojām, nedaudz samainīja vairākumu un bija pāris vingrinājumi, lai rīt būtu spēks,” pēc piektdienas treniņa atzina Pavlovs. Sestdien Latvijas izlase 13.15 cīnīsies ar Vāciju.

“Atmosfēra komandā ir laba. Ja būtu paveicies vairāk, no amerikāņiem paņemtu trīs punktus, bet arī viens ir labs. Viss mūsu rokās, vēl trīs spēles, visi ir pozitīvi. Ejam pretī sava mērķim, katrā mačā cīnīsimies par uzvaru un tad redzēs, kas sanāks,” kaujinieciski noskaņots ir 28 gadus vecais hokejists, piebilstot, ka svarīgi ir uzlabot komunikāciju, jo jau vairākkārt Herningā iznācis skaitliskā sastāva pārkāpums.

Viņš šajā pasaules čempionātā četros mačos vidēji spēlējis 11:35 minūtes, nopelnījis divas soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -1. Augumā raženais uzbrucējs spēlē pirmajā mazākuma pārī. Katram ir sava loma komandā – vieni spēlē klavieres, citiem tās jānes, un Vitālijs pieder pie otrajiem. Bez tādiem spēlētājiem kā viņš komandas neizcīna uzvaras.

Vitālijs Pavlovs ir izlases galvenais dīdžejs. “Kāds cits arī pasaka savas vēlmes un var uzlikt mūziku, bet pārsvarā to daru es. Manā sarakstā ir visādi stili – roks, lai uzmundrina, lielākoties gan disko mūzika. Reps krievu valodā? To laikam Sotnieks atvedis no Toljati.”

Saistītie raksti

Daudzi Pavlovu kritizē par klusumu uzbrukumā – pēdējās divās sezonās 87 spēlēs Rīgas “Dinamo” rindās tikai viens precīzs metiens, bet izlasē nav izdevies gūt vārtus. Daudzi interneta komentētāji par to mēdz ironizēt. “Es nesekoju līdzi komentāriem internetā,” norāda Pavlovs. “No manis Bobs Hārtlijs prasa spēli mazākumā, iemetienos, arī vienādos sastāvos jābūt drošam, ka mūsu vārtos ripas nebūs. Kad spēlēju tikai mazākumā, tad pauzēs mēģinu iziet uz ledus un paslidot, bet kopumā nav grūti ielēkt spēlē. Ja divus periodus nosēdi, tad ir sarežģītāk. Enerģija ir daudz, bet pārspēlēt maiņas tāpat īsti nevar.”

Vitālijam Pavlovam šis ir ceturtais pasaules čempionāts. Soču olimpiskajās spēlēs viņam tika uzrādītas pozitīvas dopinga analīzes, par ko saņēma divu gadu diskvalifikāciju. Šis notikums atstāja iespaidu uz tālāko karjeru, jo līdz tam aizvadīja labāko sezonu karjerā, 50 spēlēs “Dinamo” rindās bija sakrātji 14 rezultativitāts punkti, epizodiski spēlējot arī komandas pirmajā uzbrucēju maiņā.

LA.lv