Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Pozitīvais Džeriņš par korejiešiem un sarunām ar ģimeni0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Andris Džeriņš pēc divām pasaules čempionātā aizvadītajām spēlēm ir vienīgais spēlētājs komandā ar pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Viņš sarkanbaltsarkano kreklu velk devīto pavasari pēc kārtas un uzsver, ka svarīgs ir tikai viens rādītājs – uzvaru skaits.

Žurnālisti preses centrā labi dzird mūziku no Latvijas izlases ģērbtuves. Jums ir viens galvenais dīdžejs?

Pamainās, katru dienu kāds cits izdomā kaut ko uzlikt. Galvenais, lai nav par skaļu, tad man nepatīk, bet citādi ne traucē, ne palīdz.

Pēc vakardienas spēles pret Somiju bija grūti aizmigt?

Tāpat kā pēc jebkura mača, nav lielas nozīmes, vai uzvara vai zaudējums, ir grūti sevi nomierināt. Bet man šis nav pirmais čempionāts, ar laiku esmu iemācījies, kā ar to tikt galā. Domāju, ka tā ir arī pārējiem, jo nav laika ieslīgt agonijā, rīt atkal jāspēlē.

Somijas spēles video esat analizējuši?

Ir pārrunāts, bet video nav bijis, vakarā droši vien skatīsimies. Varbūt pietrūka spēles disciplīna, neskriet tur, kur nevajag. Spēles sākums neliecināja, ka būs astoņi vārti, bet pēc tam pavedienu palaidām. Somiem iekrita un viņi nepiedeva nevienu kļūdu.

Par rītdienas pretiniekiem korejiešiem kaut ko vairāk zini?

Saistītie raksti

Vasarā ar klubu aizvadījām pārbaudes spēli pret Dienvidkorejas izlasi, uzvarējām papildlaikā, tā kā ģenerālā ideja man ir – viņi bija ļoti aktīvi, centīgi, slidoja pa visu laukumu. Grūti spriest, kas būs tagad, varbūt ir pamainījušies spēlētāji. Daudzi nāk no Āzijas līgas, pēc uzvārdiem ir arī daži kanādiešu izcelsmes hokejisti. Gatavojamies kā pret jebkuru komandu. Ja reiz viņi ir elites divīzijā, tad tam ir iemesls. Nedomāju, ka viņi ir sliktāki par jebkuru citu izlasi, viegli nebūs. Visi māk slidot, mest, cenšas.

Jūs čempionāta laikā dzīvojat ļoti nomaļā vietā. Nav garlaicīgi kļuvis?

Nav laika garlaikoties – spēle, treniņš, spēle, treniņš. Mazliet patīkamāk būtu, ja pilsētā varētu iziet un kafiju padzert, bet tā kopumā nav problēma. Ko daru brīvajos brīžos? Guļu un zvanu uz mājām ģimenei, nav spēka braukt ar riteni, kā citi darījuši.

Statistika rāda, ka tu esi vienīgais spēlētājs ar pozitīvu lietderības koeficientu. Kādā formā esi?

Svarīgs šeit ir tikai viens rādītājs (komandas rezultāts), viss pārējais ir otršķirīgi.

LA.lv