Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Prieks par uzvaru un satraukums par evakuāciju0

foto: EPA/LETA

Latvijas hokeja izlasei, līdzjutējiem un mediju pārstāvjiem sestdienas pēcpusdienā pasaules čempionātā Dānijā dažādu emociju gamma – prieks par uzvaru pirmajā mačā pret Norvēģiju, sajūsma par Rūdolfa Balcera iespaidīgo debiju un… arī satraukums par evakuāciju.

Aptuveni pusstundu pēc spēles mediju centrā sāka rosīties pārdesmit policistu un visiem telpas bija jāatstāj. Sākotnēji īsti netika paskaidrots iemesls, bet tā kā tepat blakus atrodas hokejistu ģērbtuves, ar neērtībām nācās saskarties arī Latvijas izlasei. Ēka gan pilnībā netika evakuēta un apmēram pēc desmit minūtēm tika atļauts atgriezties savās vietās. Aizdomas apsardzes dienestam bija radījis mediju centrā pie miskastes atstātais čemodāns, bet pēc pārbaudes izrādījās, ka viss kārtībā. Kāds žurnālists vienkārši vēlējies no tā atbrīvoties.

Saistītie raksti

Brīdi pirms tam Latvijas žurnālistiem emocijas pēc uzvaras atklāja galvenais varonis Rūdolfs Balcers, kurš guva divus vārtus: “Forši gūt pirmos vārtus debijā. Latvijas fani un pilna arēna, sajūtas labas. Tagad jāatpūšas un rīt jauna diena. Iesildoties bija neliels satraukums, lai gan parasti tā nav. Pirmajā maiņā labi noskrēju un viss pārgāja. Pirmajos vārtos no zonas ātri izgājām, Sotnieks pieslēdzās, padeva man un ātrumā metu. Otrajos papildlaikā novācu vienu, otru un arī vārtsargu, pats biju mazliet pārsteigts. Tik traki vārti līdz šim nav bijuši, bet parasti gūsti visādos veidos – no petaka, vārtsarga laukuma, pieliekot nūju. Iemest nav viegli. Spēle pret Norvēģiju bija īpaša, pie 1:2 sēdēju un katrā maiņā cerēju kaut tik iemestu, Rodrigo izlīdzināja. No viņu sastāva esmu spēlējis kopā ar pieciem hokejistiem.”

Pirms došanās uz Ziemeļameriku Balcers piecas sezonas spēlēja Norvēģijā, divas reizes kļūstot arī par čempionu. Šosezon viņš bija AHL vienības Sanhosē “Barracuda” rezultatīvākais spēlētājs.

Svētdien 20.15 Latvijas izlasei otrā spēle pret Somiju.

LA.lv