Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Punkts, hronometrs un maksimāla mobilizācija1

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlase pēc 21 gada pārtraukuma pasaules čempionātā atņēma punktu Kanādai (1:2 papildlaikā), bet spēlētāji, komandas vadība un treneri saglabā maksimālu koncentrēšanos, lai otrdien parādītu labāko hokeju spēlē pret Dāniju.

Mix zonā, kurā hokejisti pēc mačiem sniedz intervijas, valdīja visnotaļ saspringta gaisotne. Izlases vadība lūdza netraucēt hokejistus, pat ar hronometru tika kontrolēts, cik ilgu laiku viņi pavada pie žurnālistiem.

“Esmu ļoti lepns, šis punkts nozīmē daudz, jo tagad pret Dāniju der arī uzvara pagarinājumā. Mums bija lieliska treniņnometne, kurā piedalījās daudz jauno spēlētāju, līdzjutēji bija satraukti par zaudējumiem pārbaudes spēlēs, bet es zināju, ka izveidosies saliedēta komanda. Esmu sarūgtināts par zaudējumu, tomēr pretī bija komanda, kas var kļūt par čempioniem. Atradām veidus, kā cīnīties pret ASV, Vāciju, Kanādu. Tās ir trīs spēcīgas komandas,” norādīja Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Saistītie raksti

“Kristers Gudļevskis nospēlēja fantastiski. Pret šādām komandām vari salīdzināt sevi uz NHL spēlētāju fona, hokejs valstī aug ar šādām spēlēm,” piebilda kanādiešu speciālists. “Ļoti svarīgi izbaudīt brīdi, šis ir liels notikums daudziem jaunajiem un arī pieredzējušajiem spēlētājiem.”

Viņš gan uzsvēra, ka visas domas jau ir par rītdienas spēli: “Zinām, ko tā prasīs. Gribam turpināt turnīru Kopenhāgenā, ļoti ceru uz puišiem. Viņi ir lieliski cilvēki un profesionāļi. Būsim gatavi. Tā būs divu teicamu komandu cīņa, Dānijai ir pieci NHL spēlētāji, Frederiks Andersens vārtos – cerams, viņš būs dāsns.”

LA.lv