×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

“LA” jautā: Vai lēmums palielināt ministru algas bija pamatots? Aptauja (4)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

No nākamā gada par 600 līdz 700 eiro tiks palielināts atalgojums Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, šādus grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā pirmdien pieņēma Saeima. Premjera mēnešalgu pielīdzinās Saeimas priekšsēdētājas atalgojumam, ministru – Saeimas spīkera biedru algai.

Šobrīd Ministru prezidenta atalgojums ir 3098 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet līdz ar grozījumiem alga tiks palielināta par aptuveni 670 eiro, tādējādi premjera atalgojums no 2016.gada būs 3771 eiro pirms nodokļu nomaksas. Savukārt ministru algas pieaugs par aptuveni 780 eiro – no līdzšinējiem 2781 eiro uz 3580 eiro pirms nodokļu nomaksas. Aprēķināts, ka parlamentāro sekretāru atalgojums palielināsies par aptuveni 600 eiro, savukārt parlamenta frakciju un komisiju vadītājiem – 730 eiro.

Vai lēmums paaugstināt amatpersonu algas bija pamatots?

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Cinisms augstākajā pakāpē.
  Vai ģimenē tēvs vai māte atļautos iegādāties zeltlietas, ja bērnam nebūtu zābaku kājās?
  NEKAD!
  Otrkārt – šāds algas pielikums NAV PELNĪTS!!
  TREŠKĀRT: Steidzīgi labojiet likumu, kas šādas NELIKUMĪBAS (nenormālas nesamērības) VAIRS NEPIEĻAUTU UZ PRIEKŠDIENĀM!!!
  Laikā, kad trūkst līdzekļu bērnudārziem, skolotājiem, slimnīcām un 101 nepieciešamībai valstī, tas nav prātam aptverams kā rīkojas TAUTAS KALPI!!

 2. Latvija valsts pārvaldes izdevumiem jau tā tērē ap 20% no budžeta līdzekļiem un pēc šī rādītāja ir 1. vietā visā Eiropā.Savukārt pēc Eurostat datiem valsts pārvalde Latvijā ir viena no Eiropas visneefektīvākajām! Ko tad būtu jāmaina – Eiropas valstu budžeta tēriņi valsts pārvaldei,mūsu ierēdņu algas vai tomēr mūsu uzblīdusī,birokratizētā un korumpētā valdība ar nekauņu Āboliņu nevarīgo Straujumu priekšgalā?

 3. Absolūts sviests Saeimā pedagogu streika dienā!? Vai deputātam Šadurskim nevajadzētu tūlīt un uz vietas nolikt deputāta mandātu, lai vismaz premjerei nebūtu jākaunas vai kārtējoreiz jāizrāda izbrīns un neziņa par notikušo aiz pašas muguras? Ceru, ka tas ir neviltots! Izskatās, ka tālākās rīcības plāns premjeres partijas biedriem gatavs!

 4. Pa 10 eiro pacelt nevarēja?!Nepavilks ?Man alga nav ne tuvu tam ko pacēla,kur nu vel ko piebilst!?Esmu min algas saņēmējs,kurš saņems nākam gad 370 eiro kopā ar nodokļiem,bet šiem paaugstina manas 2 algas,labais!

Draugiem Facebook Twitter Google+