×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

“LA” jautā: Vai valsts prezidentam jādzīvo Jūrmalas rezidencē?

Foto - LETAFoto - LETA

Raimonds Vējonis ar dzīvesbiedri Ivetu mūzikas festivālā "Summertime" pērn Jūrmalā.

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām vēl dzīvos Ogrē, tomēr vērtēs apsardzes izmaksas.

Vējonis trešdien pirms tikšanās ar līdzšinējo Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem apliecināja, ka viņš turpinās dzīvot dzīvoklī Ogrē, tomēr izvērtēs, cik izmaksās apsardzes nodrošināšana, un pēc tam pieņems lēmumu, vai pārcelties uz Jūrmalas rezidenci.

Jaunievēlētais prezidents norādīja, ka šobrīd viņš joprojām ir aizsardzības ministrs, bet paralēli darbam tiek veidota viņa jaunā komanda. Vējonis atteicās nosaukt konkrētus vārdus un uzsvēra, ka šobrīd cilvēki vēl tiekot izvērtēti.

Pēc Bērziņa uzrunas Vējonis pateicās viņam par labajiem vārdiem, kā arī atbalstu, ko saņēmis, esot aizsardzības ministra amatā. Viņš vērsa uzmanību, ka drošības situācija Latvijā un visā pasaulē ir neatgriezeniski mainījusies. Vējonis pievērsās Krievijas agresijai Ukrainā, Islāma valsts ekstrēmistiem, teroristu draudiem un bēgļu problemātiku.

“Manuprāt, ir svarīgi tas, ka Latvijas valsts var justies tik droša, cik drošs ir katrs tās iedzīvotājs,” viņš teica.

Jau ziņots, ka neoficiālā informācija liecina, ka Vējoņa kanceleju varētu vadīt Aleksandrs Bimbirulis, kurš kopš pagājušā gada novembra vada esošā prezidenta Bērziņa kanceleju. Viņam ir profesionālā maģistra grāds tiesību zinātnēs un jurista kvalifikācija. Bimbirulis ir Cēsu novada domes deputāts, kurā ievēlēts no Latvijas Zaļās partijas.

Vējonis Valsts prezidenta amatā stāsies pēc zvēresta nodošanas 8.jūlijā. Līdz oficiālajai amatā stāšanas dienai Vējonis turpina pildīt aizsardzības ministra amata pienākumus.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts prezidenta amatā 3.jūnijā Saeima ārkārtas sēdē aizklātā balsojumā ievēlēja ZZS virzīto kandidātu esošo aizsardzības ministru Vējoni. Par viņu piektajā balsojumā balsis atdeva 55 deputāti. Vējonis tika ievēlēts arī ar opozīcijas balsīm, jo koalīcijai kopīga kandidāta nebija.

Vai Valsts prezidentam jādzīvo Jūrmalas rezidencē?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+