×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

“LA” lasītājs: Uzturēšanās atļauju reklāma ir aizvainojoša

reklama_LETA

Mani aizvaino pa visu lappusi nodrukātā reklāma “Kā uzturēšanās atļauju programma palīdz Latvijai?” (“LA”, 9. oktobrī).

 

Reklāmas radītāji uzskata, ka pretiniekiem nav nekādu nopietnu argumentu, atskaitot “viņu darbs ir kliegt: krievi nāk!”.

Vismaz man neviens nav devis tādu “darbu”, un es nekliedzu: “Krievi nāk”. Priecājos, ka vienkāršie krievu cilvēki iedrošinās atbraukt kā tūristi uz Latviju. Viņi pamana, ka šī nav nekāda fašistu zeme un ka te var mierīgi runāt krievu valodā. Tūristi atstāj šeit naudu un apmierināti dodas mājup gluži tāpat kā no visām pārējām valstīm.

Pret ko man ir iebildumi? Pret naudas atmazgāšanu, kuras atvairīšanā Latvija, pēc ekspertu domām, nav bijusi pietiekami aktīva. Gribu, lai Latvijā mazinātos korupcija. Uzskatu par bīstamu iespējamas noziedzīgas izcelsmes naudas pievilināšanu.

Bažas modina arī atkārtota nekustamo īpašumu burbuļa draudi. Esmu pret cenu un nodokļu celšanos, kā dēļ šejieniešiem par dzīvokļa iegādi jāmaksā arvien dārgāk.

Man šķiet nepareiza neapdomīgā tautsaimniecības politika. Nesaprotu, kādā veidā persona, kura saņem lētu kredītu no bankas un investē to dārgā dzīvoklī, palīdz Latvijas tautsaimniecībai.

Pretojos oligarhu varai, lielkrievu ideoloģijai un padomju mentalitātei. Neatzīstu tādu ciemu celšanu, kurus nodēvē par Putinku vai CCCP.

Aptveru arī to, ka pašreizējā uzturēšanās atļauju politika novedīs pie krievu valodas vēl plašākas izplatības Latvijas teritorijā. Tas nozīmē, ka jauniešiem, kuri skolā nemācās krievu valodu, nākotnē vajadzēs emigrēt uz ārzemēm, jo šeit viņi diezin vai atradīs darbu.

Vai tiešām politiķi nekad nenonāk saskarsmē ar vēlētājiem? Es nekad agrāk neesmu dzirdējis no latviešiem tik daudz rūpju par to, ka viņi vairs nejūtas kā saimnieki savā zemē.

 

P. S. Rakstītājs ir somu rakstnieks un žurnālists, kuram pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā bija jāgaida astoņus gadus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+