×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

“LA” lasītāju konkursa rezultāti un apbalvošana Somijas vēstniecībā (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgā Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens otrdien apbalvoja “LA” lasītāju konkursa “Ko zinām par Somiju?” veiksminiekus.

28. novembrī publicētais “LA” un Somijas vēstniecības Latvijā kopīgi rīkotais konkurss “Ko zinām par Somiju?” bija ieinteresējis daudzus lasītājus. “Paldies par kārtējo konkursu, piedalīšanās tajā bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku, uzzināt daudz jauna,” raksta venstpilniece Dzintra Karpača. “Ļoti saistošs izrādījās temats par Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles saistību ar Somiju. Daudz interesantas informācijas ieguvu, pateicoties jautājumam par somu operdziedātāju Elliju Forseli.” Dz. Karpača vēl piemin, ka viņas Zviedrijā dzīvojošais 12 gadus vecais mazdēls Roberts skolā zinības apgūst pēc Somijas mācību programmas un ar lepnumu vienmēr stāsta par skolu un pasākumiem, kuros pats piedalījies.

Pareizi uz konkursa jautājumiem atbildēja 48 dalībnieki. Atbilstīgi konkursa nolikumam notika izloze, kurā laimīgos ciparus izvilka Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens. Somijas vēstniecības balvas – veikala “Stockmann” dāvanu kartes 20 eiro vērtībā – vakar apbalvošanas ceremonijā saņēma vamieriete Aina Piele, Raganas iedzīvotājs Jānis Rubīns un rīdziniece Vita Grīnbauma. Veicināšanas balvas – somu autoru grāmatas latviešu valodā – ieguva Guntra Lāce, Aija Krūmiņliepa, Juris Zālītis, Jānis Beinārs un Ritvars Mālkalns, kā arī visskaistāk noformētās vēstules autore Ruta Skrebele. “LA” grāmata “Latvisks dārzs” – dāvana Ilonai Rozenbergai, Katrīnai Visockai un Pēterim Jakstiņam.

Pēc apbalvošanas ceremonijas vēstnieks aicināja ciemiņus pie svētku galda un pastāstīja, ka Somijā Adventes laiku sauc par “mazajiem Ziemassvētkiem”. Tos svin darbabiedru vidū, domubiedru grupās un arī skolās. Tradicionālie Ziemassvētku gardumi – piparkūkas un pīrāgi ar plūmju ievārījumu. Pieaugušajiem šo svētku dzēriens ir stikla krūzītēs ieliets karstvīns, kurā ieber mandeles un rozīnes.

Nākamais gads Somijai būs īpašs, jo valsts svinēs savu simtgadi. Arī Rīgā notiks skaisti sarīkojumi, toskait, izstāde “100 lietas no Somijas”. Katra lieta simbolizēs vienu gadu.

Pateicībā par kopīgi sarīkoto konkursu uzdāvinājām vēstniekam “LA” apgāda izdoto G. Eniņa grāmatu “Nezināmā Latvija”. Olli Kantanens teica, ka viņš, būdams aizrautīgs orientierists, ir iepazinis Latvijas dabu, mežus, jo regulāri šeit piedalās orientēšanās sacensībās.

Pareizi uz visiem konkursa jautājumiem atbildējuši arī Silvija Puntūze, Simona Caunīte, Iveta Indāne, Artūrs Pudulis, Zane Vanaga, Ligita Popsujēviča, Anita Lieldiena, Katrīna Kalniņa, Sintija Meijere, Līga Skrastiņa, Sandra Martinsone, Ilona Vītola, Jānis Rēvelis, Dzintra Karpača, Ruta Kožuhovska, Juris Tomiņš, Veneranda Trumekalne, Dita Sandere, Ināra Pedece, Liene Liepiņa, Laima Roze, Juris Arājs, Vita Vjatere, Agrita Nagle, Ņina Kravale, Agrita Vīciepa, Aigars Valdmanis, Māra Krūmiņliepa, Ieva Marga Markausa, Zigrīda Rinkēviča, Aija Neiburga, Dace Olte, Guntis Kreitiņš, Andra Gaigala, Valdis Ozoliņš un Ineta Kaļva.

Pareizās atbildes.

1. Somijas karogā ir baltā un zilā krāsa.

2. Somijas nacionālais putns ir gulbis.

3. Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ir uzstādīta piemiņas plāksne somu jēgeriem, kas, dienot Vācijas impērijas sastāvā, 1918. gadā šeit zvērēja uzticību Somijas likumīgajai valdībai un pēc tam piedalījās Somijas pilsoņu karā.

4. Somija ieguva neatkarību 1917. gadā.

5. Latviešu valodā ir publicēti Somijas rakstnieces Sofi Oksanenas trīs romāni – “Attīrīšanās”, “Staļina govis”, “Kad 
pazuda dūjas”.

6. Helsinkos ielu nosaukumi ir somu un zviedru valodā, jo tās abas ir oficiālās valodas Somijā.

7. F1 pasaules čempionātos ir uzvarējuši somu sportisti Keke Rosbergs, Mika Hakinens, Kimi Raikonens un Niko Rosbergs.

8. “Nobela prēmijas 2016” laureāts ekonomikā ir Bengts Holmstrems.

9. Rīgas sadraudzības pilsēta Somijā ir Pori.

10. Somu operdziedātājai Ellijai Forselei bija ciešas saites ar Latviju. Viņa bija Jaņa Rozentāla sieva.

11. Latviešu valodu kā pamatpriekšmetu var apgūt Helsinku universitātē.

12. Somijai ir sauszemes robeža ar Zviedriju, Norvēģiju, Krieviju.

13. Somijas valsts ģerbonī ir attēlots lauva.

14. Eiropas vadošais start-up pasākums notika Helsinkos no 30. novembra līdz 1. decembrim; to sauc “Slush”.

15. Ziemassvētku vecīša ciemats atrodas Rovaniemi.

16. Somija ir divkārtēja pasaules čempione florbolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ieteikums! Nākamgad par šo konkursu varētu informēt arī Latvijas Universitātes Somugru studiju programmas studentus! 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+