Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Publicitātes foto

Dzīves gudrība

Labākā gara velte, labākā radības dāvana ir saulains, priecīgs sirdsprāts.

Mārtiņš Luters

Grāmata

Vairāk par visu viņam ir vajadzīgs klusums. Tāds, kāds bija, pirms pasaule tapa. Viņš to ir meklējis Arktikas ledājos, Everestā un Ziemeļpolā, okeāna plašumos, filozofu atziņās, dzejā. Līdz ir atradis to – pats sevī. “Klusums trokšņa laikmetā”, Ērlings Kage. No norvēģu valodas tulkojusi Linda Kusiņa.

Filma

Stāsta burvība apskauj tevi kā smalka kašmira šalle, austa no smaržām, krāsām un neparastām sejām. Pagājušā gadsimta 50. gadu Londona. Harismātisks modes mākslinieks, reizē arī drēbnieks Reinoldss Vūdkoks un viņa mūza Alma. Divas spilgtas personības, ko saista kāds neredzams, taču nesaraujams pavediens…

Daniels Dejs Lūiss un Vikija Kripsa lieliskā Pola Tomasa Andersona jaunajā kinolentē “Neredzamais pavediens”. No 2. marta Latvijā.

Izstāde

Ziedoši Florences dārzi, Venēcijas kanāli, Parīzes parki, Sēna, Belvedera – svētku sajūta un nevaldāms prieks aumaļām strāvo no ikviena viņa darba. Kolīdz izdodas atrast brīvu brīdi, viņš lido uz Parīzi, Romu, Marseļu, Florenci vai Palermo, jo tādus krāsu salikumus, gaismēnu rotaļas, ūdens mirdzumu un gaisa virmojumu darbnīcā sacerēt nevar. Suģestējoša virtuozitāte. Meistara vārds ir Aleksejs Naumovs. Šogad viņam jubileja, apaļa, un vienlaikus divas izstādes: līdz 1. martam Cēsu koncertzāles mākslas galerijā skatāma ekspozīcija “Pasaules pilsētas”, bet no 24. februāra līdz 8. aprīlim Nacionālajā mākslas muzejā Rīgā – “Nebeidzamā ainava”.

Izrāde

Viņš sacīja: “Tu esi dzīvs, kamēr tev ir kāds brīnišķīgs stāsts un kāds, kuram tu vari to izstāstīt.” Viņam bija brīnišķīgs stāsts. Viņš pats bija stāsts. Neprātīgs un skaists…

Alesandro Bariko skatuves monologu “1900. Leģenda par pianistu” Rīgas Krievu teātrī iestudējis Sergejs Golomazovs. Pie klavierēm Muzikants – pianists un komponists Uldis Marhilevičs, viņam līdzās Stāstnieks – aktieris Maksims Busels. Tuvākās izrādes 3. un 18. martā.

Koncerts

“Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās,” saka Ineta Rudzīte, kas kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu piedāvā dziesmu ciklu “Manā varā”, kam par iedvesmu kļuvusi stipro, skaisto un talantīgo sieviešu dzeja – no Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei, no Astrīdes Ivaskas līdz Mārai Zālītei. Ceturtdien, 8. martā, Madonas kultūras namā, 9. martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, 10. martā Dikļu pilī.

Sarīkojums

Viņa vārds ir zināms vien šauram profesionāļu lokam, toties viņa audzēkņu vārdi spoži mirdz ne vien Latvijas, bet arī pasaules vijolnieku zvaigznājā. Godinot skolotāja Ojāra Kalniņa piemiņu un svinot viņa 90. gadu jubileju, otrdien, 13. martā, pulksten 18.30 Dzintaru ziemas kamerzālē muzicēs Elīna Bukša, Vineta Sareika, Paula Šūmane, Līga Kuzmane, Raimonds Ozols, Kārlis Norde, Oto Trapāns, Anete Petrauska, Māris Blūzmanis, Jāzeps Jermolovs, Margarita Obigalova, kā arī Dzidra Pelēķe un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris. Koncertmeistare Olita Liepiņa.

Pasaules plašumos

Dēkaiņus un piedzīvojumu meklētājus no 9. līdz 11. martam uz ikgadējo saietu pulcina “Wilderness Fair” Stokholmā. Ekspozīcija ar plašu brīvā dabā noderīgu lietu un ierīču klāstu, filmas un semināri gan iesācējiem, gan elites klases profesionāļiem, interesantāko galamērķu un apskates objektu adreses, iespēja apmainīties ar idejām un pieredzi, kā arī vieta, kur par īpašu cenu var iegādāties visu atpūtai brīvā dabā nepieciešamo. Un, ja jau esi Zviedrijā, atlicini laiku arī izbraukumam uz Hornborgas ezeru! Marta sākumā tur jau atkal varēs vērot dzērves.

Tepat Latvijā

Saistītie raksti

Gribi uzzināt ko vairāk par to, kā veidojas ainava dažādu dabas procesu ietekmē? Dodies uz Liepājas pusi, kur Papes ezera krastos izveidotajā dabas parkā varēsi vērot savvaļas zirgus, sumbrus un taurus, bet no īpaši būvēta torņa – arī putnus. Maršrutam ir piecas pieturas: ezers, pļava, mežs, purvs un kāpas. Atceļā var izmest līkumu līdz Luknas skābaržu audzei un, ja ir laiks, arī līdz Nidai, kur pēdējā mājā pie jūras saimniece ierīkojusi savdabīgu muzeju, eksponējot visu, ko jūra izskalojusi krastā.

Jaunums

Ļauju, lai plaukstas locītavu apskauj smalks mākonītis. Vispirms gaisā uzvēdī kaktusa zieda noslēpumainā burvība, kam seko dzirkstoša šalts, kur uzmirdz magnolijas maigums un tikko pļautas zāles svaigums, ko ieskauj peonijas un rozes saldkaislā dvesma, līdz beidzot atraisās ciedra elegance un muskusa pavedīgums. Neatkarīgai un reizē bezgala sievišķīgai liek justies “Boss” jaunais smaržūdens “Ma Vie L’Eau”.

LA.lv