Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Prola0

Andas Krauzes/ Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

Dzīves gudrība

Laime nenozīmē iegūt visu, ko vēlamies. Laime ir mācēt baudīt to, kas mums jau ir. /Riks Varrens/

Filma

No piektdienas, 9. marta, kinoteātros skatāma drāma “Dziļie ūdeņi”, kuras pamatā ir patiess stāsts par burātāju amatieri Donaldu Krohērstu, kurš startēja 1968. gada “Sunday Times” burāšanas sacensībās cerībā kļūt par pirmo cilvēku, kas vienatnē apbraucis apkārt pasaulei bez apstāšanās. Donalds uz spēles lika gan savu biznesu, gan māju, dodoties riskantā un noslēpumainā piedzīvojumā un atstājot savu sievu un bērnus gaidām viņa atgriešanos.

Galerijas nosaukums

Izstāde

Kaut arī man mājās ir pašai sava izstāde un šovs (trīs suņi), es tomēr joprojām labprāt apmeklēju ikgadējo mājdzīvnieku izstādi Ķīpsalā – tik daudz pozitīvu emociju. Lieliska nedēļas nogale garantēta gan lieliem, gan maziem! Izstāde “PetExpo 2018” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala 17. un 18. martā.

Operas izrāde

Būšu atklāta – sajūsmā iespiedzos, kad ieraudzīju paziņojumu par “Putnu operas” atgriešanos. Bērnībā šo izrādi esmu redzējusi vairākkārt, un katru reizi to vēroju ar vislielāko uzmanību. Košie tērpi, mīlīgie putniņi un skaistais stāsts palicis man atmiņā tik spilgti, ka labprāt šo operu noskatītos vēlreiz. Mīļie vecāki, no sirds iesaku jums aizvest savus mazos ķiparus uz šo emocionāli piesātināto notikumu! Latvijas Nacionālajā operā 18. martā gan plkst. 12, gan 18.

Pasaules plašumos

No 12. līdz 16. martam skolēni varēs atpūsties no mācībām, un kāpēc gan neizmantot brīvo laiku, lai apskatītu kādu skaistu valsti? Aviokompānija “Ryanair” pavisam nesen izveidojusi jaunu maršrutu Rīga–Malta par ļoti patīkamām cenām. Peldēties diemžēl vēl nevarēs, bet baudīt siltu pavasari, tirkīzzilus ūdeņus un skaistu arhitektūru gan būs iespējams. Un marts noteikti būs īstais laiks, lai izvairītos no lielām tūristu masām, kas nav iespējams karstajos vasaras mēnešos.

Tepat, Latvijā

Kamēr vēl ziemīgs, iesaku doties uz Siguldas novada Mores pagastu, kur atrodas safari parks More – baltā, sniegotā laukā graciozi un nesteidzīgi pastaigājas ziemeļbrieži – īsta ziemas pasaka. Septiņi aploki ir iekļauti parka apmeklētājiem izveidotajā 1,5 km garajā pastaigu maršrutā. Varat būt droši, ka brieži ne vien pienāks tuvu klāt, bet labprāt arī paņems no jūsu rokas kādu kārumu. Pēc spirdzinošās un piedzīvojumiem bagātās pastaigas iespējams apmesties viesu namā un kārtīgi izkarsēties pirtī. Vizīte jāpiesaka iepriekš.

Jaunums

Bagātīgie sviesta cepumi, kuri darināti kādā ģimenes maiznīcā Nīderlandē un tagad nopērkami arī Latvijā, RIMI lielveikalos. Kraukšķīgais kārums būs lielisks papildinājums vakara tējas krūzei aukstā ziemas vakarā. Pieejami dažādi cepumu veidi, bet mani iecienītākie ir tieši šie – cepumiņi ar garšaugiem, kā arī tradicionālie siera kraukšķi.

Grāmata

Klusajā Mežāju kapsētā kādā kapā atrod dubultapbedījumu ar virsprokurora līķi, kas pazudis pirms mēneša. Rīgas nomalē, pamestā mājā tiek nogalēts datorpirāts. Braucot cauri mežam, savā mašīnā uzsprāgst mediju magnāts. Daces Judinas jaunais detektīvs “Tīrītājs” ir stāsts par to, kā ikvienai valstiskajai iekārtai un sabiedrībai pienāk attīstības posms, kad tai nepieciešama pašattīrīšanās. Un tas ir neatgriezenisks process. Izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Sarīkojums

Lielā diena jeb pavasara saulgrieži vairs nav aiz kalniem. Tos kopā ar citiem lustīgiem svinētājiem sagaidīt seno latviešu svētku tradīciju garā – ar šūpolēm, olu kaujām un to krāsošanu, dažādām spēlēm un rotaļām, kā arī putnu dzīšanas dziesmām būs iespējams 18. martā, Brīvdabas muzejā no pulksten 12.00 līdz 18.00.

Koncerts

Dažādība un oriģinalitāte mūzikā ir tas, kas raksturo grupu DAGAMBA – viņu muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm – roks, pops un klasiskā mūzika. 18. martā Dzintaru koncertzālē būs skatāms un klausāms grupas trešais šā gada koncerts ar nosaukumu “Brīvdienu mūzika”. Koncerta sākums pulksten 14.00.

LA.lv