Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa0

Collage made with FotoJet

Citāts

“Maldīties esot cilvēciski” – jā, jā! Bet nevis, lai ar to aizbildinātos.

Reinis Kaudzīte

Izstāde

Uzticēties un vienlaikus apšaubīt

Rīgas galerijā “Daugava” līdz 29. septembrim skatāma Aigara Bikšes izstāde “Pieskaršanās”, kurā eksponētas viņa skulptūras klasiskajos tēlniecības materiālos – bronzā un kokā, kas tapušas laika periodā pēc iepriekšējās personālizstādes 2015. gadā. Autors skaidro: “Tās ir kompozīcijas, kurās cilvēku, dzīvnieku, putnu figūras atrodas dinamiskā kustībā. Esmu ļoti aizdomīgs cilvēks un tajā paša laikā es esmu ļoti naivs un lētticīgs. Tādi arī ir mani darbi – aicinoši uzticēties un vienlaikus visu apšaubīt.”

Grāmata

Ragaciema jūras karaļa stāsts

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā unikālu grāmatu “Otomārs Kalpiņš. Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts”, kas ir vērtīga liecība par dzīvi piekrastes zvejnieku ciemos 20. – 21. gadsimtā Bigauņciemā, Lapmežciemā un Ragaciemā. Atmiņu autors Otomārs Kalpiņš bijis zvejnieks, viņa atmiņas ir sakārtojusi radiniece – vēsturniece un publiciste Rudīte Kalpiņa. Grāmatu papildina vēsturnieka Mārtiņa Mintaura un Rudītes Kalpiņas priekšvārds, vēsturnieka Jāņa Ķerusa pēcvārds un īpaši veidoti komentāri. Vizuālo daļu veido spilgti tā laika fotomateriāli par zvejnieku dzīvi.

Filma

Rokenrola karalis mūžam dzīvs!

No šodienas Rīgas kinoteātrī “Citadele” vērts noskatīties ikonisko televīzijas dokumentālo filmu par Elvisu Presliju “Elvis’68 Comeback Special”. Tā ir atcere par 1968. gada 3. decembra televīzijas raidījuma speciālizlaidumu, kad Elviss Preslijs atsāka koncertdarbību un turpināja dziedātāja karjeru. Filmā iekļauts ekskluzīvs ieskats raidījuma tapšanā un NBC skaņu ierakstu studijā, kā arī intervijas ar producentu Stīvu Bainderu un Prisilu Presliju.

Pasākums

Zināšanu gadatirgū

Sagaidot rudens saulgriežus, mistiskajā Pokaiņu mežā, ko uzskata par senu svētvietu un enerģētiski spēcīgu vietu, 15. septembrī notiks tradicionālais Zināšanu gadatirgus. Tajā dalībnieki dižojas nevis ar izaudzēto ražu, bet gan ar zināšanām, dalās ar tām un ļauj izmēģināt dažādas prakses. Būs arī uguns rituāls. Manuprāt, varētu būt neierasti un izjūtām bagāti.

Jaunums

Ar spēcīgi vibrējošu balsi

Izdevniecībā “Lauska” klajā nācis Salaspils dziesminieka Dināra Gulbja nu jau otrais CD albums “KAD”. Tajā ietvertas 18 dziesmas – katra ar savu noskaņu un pārdzīvojumu, ko rada Dināram vien raksturīgais dziedājums un izcilu latviešu dzejnieku dzeja dziesmu tekstos. Jauks akords dvēselei!

Iedvesmai

Prieks no parastā cigoriņa!

Viss vienkāršais ir ģeniāls, tāpēc iesaku skaisto pamanīt ikdienas solī, piemēram, ieskatieties ceļmalas vai jūrmalas smiltīs ziedošajā cigoriņa ziedā. Kāds tajā debess zilums! Šo ziedu mēdz dēvēt par attiecību ziedu – palīgu krīzes situācijā, tas nomierina, iedvesmo akceptēt un piepildīt emocionālās vēlmes.

Tepat, Latvijā

Iepazīt kokamatniecību

Braucam uz Līgatni! Vienkoču parks ir lieliska vieta, kur ne vien pastaigāties takās pie Līgatnes upes, bet arī uzzināt ko jaunu kokamatniecības vēsturē. Kokamatniecības muzejā varēsiet uzzināt, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas, gūsiet priekšstatu par amatniecību no senatnes līdz mūsdienām. Skatāma plaša instrumentu kolekcija.

Pasaules plašumos

Ar busu uz Ļvivu

Aicinu doties uz Ukrainas pilsētu Ļvivu (vīza nav nepieciešama, no Rīgas četrreiz nedēļā kursē autobusi!). Iesaku baudīt vecpilsētu, apskatīt unikālo operteātri, izgaršot vietējās virtuves labumus, bet alus restorānā “Pravda” (iepretī rātsnamam) pagaršot alus šķirnes – ko tik neizdomā! – ar zīmīgiem nosaukumiem: “Donalds Tramps”, “Obama” un “Frau Ribbentrop”, kas ar krietnu ironijas devu esot veltīts Vācijas kanclerei Merkelei.

Galerijas nosaukums
LA.lv