×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2017
Drukāt

Pasaule skaitļos. Mammu, es negribu uz skolu! Skolā pazemotie (3)

MV1info_27_4

Skolēni, kas cietuši no pazemošanas (% no kopskaita)

Latvija: 31

Krievija: 28

Lielbritānija: 24

Japāna: 22

Igaunija: 20

ASV: 19

Somija: 17

Lietuva: 16

Nīderlande: 9

Avots: OECD

Starptautiskās organizācijas OECD veiktais izglītības sasniegumu pētījums parādījis, ka vairāk nekā 50 pētījumā iekļauto valstu vidū Latvija izceļas ar sevišķi augstu pazemošanas un apcelšanas līmeni skolās. 30,6% bērnu atzina, ka saskārušies ar kādu no pazemošanas veidiem: iekaustīšanu (8,4%), draudiem (6,5%), mantu bojāšanu (7,2%), baumu izplatīšanu (13,2%) u.c. Pētījums rāda, ka zēni skolā biežāk cieš no fiziskas vardarbības, savukārt attiecības starp meitenēm tiek kārtotas ar riebīgu baumu izplatīšanu.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Es ari tam visam esmu gajis pari.Mani sita par to,ka biju fiziski vajaks,jo mani vecaki audzunaja par labu cilveku,nevis par labu specialistu.To es vecakiem nekad nespesu piedot,nekad.Saja pasaule valda tikai vilku likumi un tikai…Atmodas laika mani izmeta no Universitates Vestures Fakultates ceturta kursa,jo nebija naudas,par ko sevi uzturet,jo kristiesi bija man izkrapusi naudu.

 2. Lai nolādēta tā diena, kad iestājās eiropas murgā.Jo visas valsts skolu optimizācija sākās eiropas pakalpiņu trulajās smadzenēs.Mēs aizbraucam prom, no šā murga.Mīnus viena dzimta Latvijai.Būs jau migranti mūsu vietā.Dievs atpestī Latviju.

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+