×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
4. jūlijs, 2017
Drukāt

Latvija skaitļos. Pensionāru izturības maratons (6)

MV2info_18.5

Avots: Centrālā statistikas pārvalde

Kā rāda statistikas dati, pēdējo desmit gadu laikā vidējais pensijas lielums Latvijā ir divkāršojies, sasniedzot 280 eiro mēnesī (2006. gadā attiecīgais skaitlis bija 137 eiro). Taču arī cenas nav stāvējušas uz vietas, tādēļ pensionāri joprojām ir viena no sociāli vismazāk aizsargātajām sabiedrības grupām. Lielākā daļa pensionāru saņem no 200 līdz 300 eiro mēnesī, bet Latvijā ir 31 000 pensionāru, kam izdevies nopelnīt pensiju, kas lielāka par 500 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nekad nav redzēts tik resnus pensionārus sēdot kafejnīcās.

  2. Jā, mums, kas PSRS laikā esam nostrādājuši lielāko darba mūža daļu,, neatkarīgi no izglītības, ieņemamā amata un attiecīgi atalgojuma, pensijas likums nosaka visiem vienādu pensiju- būtībā pabalstu. Uzskatu, ka tā ir klaja ņirgāšanás par cilvēkiem.

  3. Universāls grafiks, parāda tik daudz ko: cenu pieaugumu, nodokļu pieaugumu, ierēdņu skaita pieaugumu, valsts parāda pieaugumu, pārvaldes aparāta algu un prēmiju pieaugumu, zāļu tirgoņu miljonāru pieaugumu un tā tālāk ….

  4. Kas ir vidējā pensija? Viens saņem 19 000,bet 99 100 eiro/mēnesī,tad 100 pensionāriem vidējā pensija būs 289 eiro mēnesī! Tas tad ir statiskais skaitlis,vai deputēts katru dienu ēd gaļu,bet pensionārs plikus kartupeļus,vidēji viņi ēd kartupeļus ar gaļu!

  5. Šie dati ir apmāns ,jo tas ir skaitlis,kur ņemtas augstākās pensiju izmaksas un saskaitīts ar mazākām 100-200 eiro pensijām un tad nu lūdzu vidējās pensijas esot divkāršojušas! Personīgi mana pensija(ja neskaita piemaksu par gadiem) ir 200,21 eiro un piecu gadu garumā tā augusi par 15 eiro ! Kauns būtu melot statistikas veidotājiem un pārējiem ticēt šai statistikai! Mēs esam nabagi nostrādājot PSRS laikos,jo tad iemaksātie nodokļi aizgāja ne jau ES fondos,bet PSRS! Vai mēs par to esam vainīgi? Vainīga valsts varas maiņa ,bet ne cilvēks un cik tas ir zemiski tā tulkojot šo jautājumu,pat vairāk NECILVĒCISKI!

    • mīļā Rasma,Jums ir 100 kārtīga taisnība,bet tiem tur ,mīkstajos krēslos,viss ir pie vienas vietas.
      Paēdušais izsalkušo nesapratīs nekad.

Draugiem Facebook Twitter Google+