Bērni

LA.LV lasītājs jautā: “Ko darīt, ja bērnam sāp kājas?” 0

Foto-Stock.xchng

LA.LV lasītājs jautā: “Bērnam ir trīs gadi, viņš naktīs mostas, vienmēr ir viena un tā pati sūdzība – sāp kāju pēdas, sevišķi pirkstgalu rajonā. Bijām pie ārsta. Viņa viedoklis – bērns aug un tas ar laiku pāries. Es vienmēr ilgi kājiņas masēju, citreiz, kad ilgi nepāriet, dodu paracetamola tableti. Ko iesākt?”

 

Atbild fizikālās un rehabilitācijas ārste Anita Vītoliņa: “Jā, bērns aug, bet vai tāpēc būtu jāsāp pēdām naktī? Domāju, ka nē. Esmu redzējusi šāda vecuma bērnus, kuri staigā uz pirkstgaliem. Par to varētu liecināt saspringta Ahilleja cīpsla. Nepareizs svara sadalījums uz pēdu, plakanā pēda arī varētu būt par iemeslu sāpēm.

Pēc dienas aktivitātēm, sāpes parādās naktī, jo ir saspringti muskuļi. Ko vajadzētu darīt? Bērnam staigāt apavos, ar elastīgu zolīti, arī mājās. Ja bērns dejo, t.s.češkas nebūtu vēlamākie apavi.
Pēdiņas vajadzētu vingrināt: var sēdus stāvoklī esot, ar pirkstiem satvert zemē noliktu dvieli. Vai: guļus, kājas taisnas, kāju pirkstus izvērš vēdeklītī (visi pirksti plati), tad savelk visus pirkstus kopā, tad pirksti brīvi.

Tad ieteicams vannot kājas vai likt bērnu vannā. Arī ūdenī var pirkstiņus kustināt. Pēc vannošanas – pēdas pamasēt, vairāk ar glaudīšanu, virzienā no pirkstiem uz apakšstilbu.

Var uzlikt dūņu aplikācijas: uz pēdām aplicēt Baldones dūņas (sasildītas ūdens peldē, ne vairāk par 37 grādos). Virsū uzlikt polietilēna plēvi, tad – vilnas zeķītes. Paturēt šādi 10 minūtes – pirmajā reizē.

Dūņu vietā var izmantot homeopātisko Traumeel ziedi. Princips līdzīgs: ziede (nesildīt), polietilēns, zeķītes kājās. Turēt 30 minūtes.
Tā var rīkoties katru vakaru divu nedēļu garumā.

Var lietot arī Magne B6 pusi ampulas izdzert vakarā, lietot divas nedēļas.

Traumeel tabletes 1/2 tabl. x 3 dienā zem mēles – 1 nedēļu.Traumeel satur arniku, ehināciju – jāpaseko, vai nerodas nieze. Ja lietojot Traumeel parādās pastiprināta siekalošanās, arī nevajadzētu lietot.

Vislabāk būtu šo bērnu apskatīt, lai teiktu ko vairāk.

LA.lv