×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. decembris, 2017
Drukāt

“LA” vērtē 2017.gadu ekonomikā: veiksmes un neveiksmes

1. Gada notikums

1no12
Shutterstock ilustrācijaShutterstock ilustrācija

Saeimas 28. jūlijā pieņemtie nodokļu reformas likumi, kaut arī daži tika solīti un neizpildīti, daži tika mainīti un grozīti, taču kopumā tika pieņemti Latvijas politiskajam procesam nepieredzēti ātri un radikāli. Tomēr par nekustamā īpašuma nodokļiem politiķi un eksperti nespēja vienoties un tie no reformu paketes uz trim gadiem izkrita. Tādējādi reforma attiecas tikai uz ienākuma un daļēji – uz patēriņa nodokļiem.

Apjomīgākās izmaiņas skar iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuras manīsim jau janvārī, – IIN likme gada ienākumiem līdz 20 000 eiro noteikta 20% apmērā, ienākumiem līdz 55 000 eiro – 23%, bet ienākumiem virs 55 000 eiro – 31,4%. Solidaritātes nodokli atcēla, Satversmes tiesa to pasludināja par neatbilstošu pamatlikumam, bet tā vietā lielo algu saņēmēji saņēma īsti rietumniecisku progresīvo nodokli. Veselības aprūpes finansēšanai sociālās iemaksas palielinātas par vienu procentpunktu, to dēļ iemaksas jāveic gan mikro-uzņēmējiem gan autoratlīdzību saņēmējiem. Akcīzes nodokļa palielinājums degvielai, cigaretēm un alkoholam liek patērētājiem saprast, ka darba ņēmēji paši vien finansēs iespēju saņemt zemāku ienākuma nodokli.

Vislielākās cerības uz ekonomisko attīstību dod pilnīgi jauns uzņēmumu ienākuma nodokļa maksāšanas režīms. Vispirms, nodoklis ir lielāks, ja peļņu izņem, bet tas nav jāmaksā, ja peļņa tiek novirzīta uzņēmuma turpmākai attīstībai. Šis gads rādīs, cik radoši būs mūsu uzņēmēji, kādus tik attīstību veicinošus pasākumus tie spēs izdomāt, lai tik nebūtu jāmaksā peļņas nodoklis.

 1. Gada notikums
 2. Gada investīcijas
 3. Gada bedre
 4. Gada darījums
 5. Gada ciešanas
 6. Gada uzņēmēji
 7. Gada debitants
 8. Gada sods
 9. Gada skandāls
 10. Gada būve
 11. Gada liksta
 12. Gada pirkums

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+